" /> Yüzü Zayıf (Küçük ) İnce Gösteren Makyaj Sırları | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yüzü Zayıf (Küçük ) İnce Gösteren Makyaj Sırları

Yüzü Zayıf (Küçük ) İnce Gösteren Makyaj Sırları

Her bayanın en büyük kâbuslarındandır kiloları ve kurtulmak için ellerinden geleni yaparlar, bazen vücuttaki kiloları kaybetmek kolaydır ancak yüzdeki tombulluk görünümünden nasıl kurtulanacak kararsız kalırlar. Ancak unutulan bir şey var ki buda makyajın bayanların bütün hayatı üzerindeki etkisidir, artık tekniklerin ve malzemelerin gelişmesi ve yeni yöntemlerin bulunması ile yüzü zayıf gösteren makyaj yapılabilmesi mümkündür. Tabi geçici bir çözümdür ancak günü ve keyfinizi kurtarmaya yetecek kadarda etkilidir. Bu metot aslında en çok yuvarlak yüzlerde, kare yüzlerde ve tabi ki de tombul görünümlü yüzlerde gözle görülür etki yaratır çünkü bu yüz tiplerinde daha göze çarpıcı etkisi vardır. Dilediğiniz etkiyi yakalayabilmek için öncelikle kontur hatlarını öğrenmeli ve uygulamak için kontur paletine ihtiyacınız olacak, ayrıca uygun şekilde makyaj fırçaları da işin sırrını içerisinde barındırır. Bilmeniz gerekenler ise yüzünüzdeki kontur hatlarını barındıran bölgelerdir ve kullanacağınız teknikler ise gölgelendirme ve aydınlatmadır. Uygulamaların bölgeleri saklamak isteyeceğiniz kısımlara ve tabi ki biraz daha ön plana çıkarmak isteyeceğiniz kısımlara karar vermekle başlar, eğer uzun bir yüze sahipseniz gizlenmesi gereken hatlarınız çene ve alın kısımlarınızda bu bölgelerde genel olarak gölgelendirme teknikleri ve malzemeleri ile kapama işlemi yapılır. Ama hedefiniz daha zarif bir yüz ise çalışılması gereken bölgeler elmacık kemiğinin alt ve üst kısımları ile burun çevre ve kemiğidir. Elmacık kemiklerinin alt kısmında bulunan yanak bölgesine koyu tonda bir kontur işlemi uygulanır akabinde ise burun kenarlarına koyu burun kemiğine açık tonlar uygulanır. Elmacık kemiğini belirginleştirmek ve öne çıkarmak için üst kısımlarına aydınlatıcı uygulama yapılır son olarak da uygun sünger veya makyaj fırçası ile doğru yönlerde yedirerek dağıtılır.

Bu işlem sonucunda saklamak istediğiniz yanak bölgeleri karanlık olarak kalırken normalde görünmeyen elmacık kemikleri de ön plana çıkar. Ayrıca dikkatleri farklı bölgelere yoğunlaştırarak da makyajınızı alımlı bir hale getirebilirsiniz, alternatif bölgelerinizden birisi dudak bölgesi iken diğeri de göz makyajıdır. İddialı bir göz makyajı bütün dikkatli kendine çekerken yüzünüzdeki diğer kusurların kapanmasında da sizlere yardımcı olacaktır. Ruj için seçtiğiniz renkler ve kullandığınız tekniklerde oldukça büyük önem taşır, neticede makyajda en çok vurgulanan bölgelerden birisidir. Kontur hatlarının normalde günlük hayatta kullanılması pek tavsiye edilmez ancak söz konusu özel günleriniz veya fotoğraf çekimi gibi konularsa kullanmanız daha uygundur. Sürekli olarak yoğun bir makyaj sizi de cildinizi de oldukça yorar, bunun yerine göz ya da dudak makyajınızla kendinizi daha iyi hissedebilir ve yüzünüzdeki tombul görünümü dağıtabilirsiniz. Tabi makyaj ince bir görünüm için gerekli olanlardan sadece bir kısmı bunun yanı sıra seçtiğiniz kıyafetler ve saç şeklinizde oldukça önemlidir.

Yüzü zayıf gösteren makyaj her ne kadar cazip gelse de hazırlanması bakımından oldukça zahmetli ve uzun sürelidir, sadece bu sebeplerden dolayı bile günlük kullanımlar için uygun değildir. Ancak görünümünden memnun kalmayan bayanlar sürekli olarak uygulama yapabilirler, yapılan bir eleştiri değildir sadece öngörüdür. Yüz yıllardır kadınlar güzelleşebilmek adına çeşitli yöntemlere başvurmuştur ki makyaj belki de bunların içerisinde en kolay ve zararsız olanıdır. Yine de sanıldığı kadar masum değildir, her ne kadar kaliteli malzeme kullanılsa da içeriğindeki kimyasal ve benzeri maddelerden dolayı birden olmasa bile zamanla cildinize zarar verir. Bunun sonucunda da cildinizde özellikle yüz bölgenizde erken yaşlanma belirtileri ile karşılaşabilirsiniz, bu yüzden cildinizi fazla yormadan ve mecbura kalmadan ağır ve yoğun malzemeli makyaj türlerini pek kullanmamanız naçizane bir öneridir sadece. Makyaj sadece doğru malzeme ve teknikler bilinip kullanıldığı zaman işinize yarayan bir silah olabilir aksi takdirde bilinçsizce yapılan bir makyaj sizi güzelleştirmekten çok uzağa götürerek sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Yeni öğrenenler için basit düzeydeki makyaj teknikleri ile başlamaları önerilir zamanla kendinizi geliştirerek sizlerde bu alanda iyi birer makyaj ustası olabilirsiniz. Yüz hatlarına kontur uygulamaları aslında tamamen bilgi ve deneyim ile yapılabilecek bir uygulamadır eğer kendinizi yeteri kadar iyi olarak görmüyorsanız bir profesyonelden yardım alabilir veya uygulamalı anlatımlı videoları izleyerek de detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Deneyim ve bilgi her konuda önem taşır bunu unutmadan makyaj alanında ilerlemeye başlarsanız beklediğiniz daha fazla yol kat etmiş olursunuz.

Makyaj malzemelerinin yardımı ile kontur işleminin uygulanması belirli bölgelerin saklanması belirli olanlarının da açığa çıkartılması işlemi olduğunu bahsettik, tüm bu işlemler aslında belirli bir sıra ile uygulanmalıdır, aksi halde istenilen etkiyi sağlayamayabilirsiniz. Ayrıca hangi bölgede hangi malzeme daha çok işinize yarar veya daha uygun işlemler öncesinde bilinmelidir. Bütün bu gölgelendirme ve aydınlatma işlemleri sırasında kullanılacak kozmetik ürünlerin pek çok çeşidi bulunduğunu da unutmamakta fayda var ama genel olarak krem ve benzeri formdaki malzemeler sizin işinizi görmeye yardımcı olur. Bilinen kozmetik ürünü üretimi yapan markaların haricinde özellikle kontur hatları ve kapatıcıları için özel üretim yapan markaların olduğunu da belirtelim. Yüzü zayıf gösteren makyaj işlemlerine başlamadan öncesinde bahsi geçen markaların sizin ten renginize ve cilt yapınıza uygun olan ürünlerini bulmalısınız. Çünkü bazı ürünlerde birden fazla özellikle yer alabilmektedir, örneğin gözenekleri küçültebilme özelliği ile birlikte gölgelendirmede yardımcı olan ürünler gibi. Bütün makyaj tür ve tekniklerinde olduğu gibi işin bütün sırrı aslında cilt tipinizi tanımanızda ve tabi ki cildinize uygun malzemenin seçiminden geçer, tabi ki birde istenilen makyaj türündeki kullanılacak tekniklerin bilinmesinden. Hangi görünüme sahip olursanız olun sizin için tasarlanmış ve size göre uyarlanmış bir makyaj türü mutlaka vardır, sadece sizin onu keşfetmenizi bekliyordur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Kapaticilar bayanlarin olmazsa olmazi .bunun icin göz çevresini nemlendirmeye ozen gostermek ve bize en uygun olan kapaticiyi secmek gerek .göz alti torbalarini gidermek icin ne yapmaliyiz bu konuda bilgi verir misiniz?simdiden teşekkür ederim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!