" /> Yüz Şekline Göre Makyaj | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yüz Şekline Göre Makyaj

Yüz Şekline Göre Makyaj

Makyaj faktörünü etkileyebilecek onlarca çeşitli durum olduğu herkesçe bilinmektedir, bu durumlar bazen kişinin elinde olan sebeplerle değiştirilebilse de bazen de elinde olmadan değişebilmektedir. Makyaj yaparken ilk dikkat etmeniz gereken durum içerisinde bulunduğunuz mevsimdir, çünkü hava şartlarını istediğini şekilde değiştiremezsiniz bu sebeple de önce mevsime göre çeşitlerden seçim yapmalısınız. Makyajınızın görünümünü etkileyen bir başka durum ise elbette ki sahip olduğunuz yüz şeklinizdir, hatta hayatınız boyunca kullanacağınız makyaj çeşitleri için bile sizlere en büyük avantaj veya dez avantajı sağlayacak bir durumdur. Herkesin fiziki açıdan farklı özellikleri vardır ancak yüz hatlarınız ve tercih ettiğiniz makyaj sizi onlardan ayırabilir ve size özel hissettirebilir. Yüz şekline göre makyaj çeşitleri için biraz daha detaya inmekte fayda var, o halde en yaygın görülen ve kullanılması oldukça rahat olan yüz şeklimiz ile başlayalım;

• Oval Yüz Şekline Sahip Olanlar İçin Öneriler

Aslında bu yüz tipleri makyaj ve doğru görünümü sağlamak açısından daha rahat bir zemin hazırlar, alın bölgesi ve çene bölgesi orantılı olarak dikkat çekici seviyede dururken yanak kısımları da oldukça düzdür bu yüzdende gölgelendirme veya aydınlatma gibi teknikleri kullanmanıza gerek kalmaz. Yüzünüz tam anlamı ile doğal bir dengededir, bu yüzdende sizlerde makyaj uygulamalarınızda bu dengeyi bozmamaya gayret göstermelisiniz. Koyu tonlarda bir göz makyajı kullandıysanız rujunuzda mutlaka koyu tonlarda seçmelisiniz, daha açık tonları ve renkleri kullanmayı seviyorsanız da dudaklarınıza sadece bir parlatıcı sürebilirsiniz. Böylece yüzünüzdeki doğal denge korunarak güzelliğinize güzellik katar.

• Köşeli Yüz Şekline Sahip Olanlar İçin

Köşeli diye bahsedilen yüz tiplerinde geniş bir alın ve sert çizgilere sahip çeneye sahiptirler, fondöten uygulamanızda yüzün orta kısımlarında yoğun kenar kısımlarında daha az miktarda kullanılmalıdır. Keskin hatlardaki çene kemiğinize ve şakaklarınıza bronzlaştırıcı allık kullanarak saklama imkânına sahipsiniz ayrıca elmacık kemiklerinize uygun ve aydınlık tonlarda allık kullanmalısınız, elmacık kemiklerinizde kulaklarınıza doğru uygulanmalıdır. Ayrıca göz ve dudak makyajı uyumunu da kontrast renkler ve tonlar kullanarak sağlayabilirsiniz, göz makyajınız hafif ise koyu tonlarda ruj kullanmalısınız, ama koyu ve etkili bir göz makyajınız var ise hafif tonlarda ve etkilerde bir ruju tercih etmelisiniz.

• Yuvarlak Yüz Şekline Sahip Olanlar İçin

Doğal hali ile bu yüz hatlarında ön plana çıkan belirgin bir nokta yoktur ancak makyajınız sırasında önde ve dikkat çekici olmasını istediğiniz bölgelerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu işlem içinde elbette ki kontur hatları uygulamalarından gölgelendirme ve aydınlatma tekniklerini kullanabilirsiniz, en alt kısma fondöten uyguladıktan sonra saklamak istediğiniz bölgelerinize daha koyu ton fondöten uygulayarak başlayabilirsiniz. Allık kullanımınızı da elmacık kemiklerinizden gözlerinizin uç kısımlarına doğru üçgen oluşturacak şekilde uygulayın. Aydınlatılacak bölgeleriniz ise gözaltlarınız, burun ucu ve dudak çevresidir, bu kısımlara da uygun tonlarda fondöten ile aydınlatma işlemini yapabilirsiniz.

• Üçgen Yüz Şekline Sahip Olanlar İçin

Bu yüz hatlarında çeneniz ve yanaklarınız ile birlikte açık olarak alnınızda ön planda olacaktır, bu yüzden alın kısmınızda koyu ton fondöten ile gölgelendirme işlemi yaparken çene ve elmacık kemiklerinizde parlak bir allık kullanmalısınız. Alın bölgesindeki gölgelendirme işlemine saç dipleriniz daha koyu olacak şekilde fondöteninizi uygulamalısınız tabi ki alın kısmının da iyice kapanmaması gerekmektedir. Göz ve dudak makyajınızı da dilediğiniz ton ve renkleri kullanarak yüzünüzün birbiri ile uyumunu yakalamanız gerekir. Olayın bütün konusu bütünlükteki dengeden geçer bu ayrıntıya dikkat edildiği sürece kendiniz için doğru olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

• Uzun Yüz Şekline Sahip Olanlar İçin

Normalde olası gerekenden fazla uzun bir yüz tipiniz var ise alın ve çene kısımlarından kontur makyajı sayesinde kurtulabilirsiniz. Allık kullanımı ise çene kemiklerinden elmacık kemiklerine doğru uygulanmalıdır böylece sivri kısımları daha oval hale getirebilirsiniz. Özellik bu yüz tiplerinde gölgelendirme işlemi daha fazla kullanılmaktadır, aydınlatma işlemini ise elmacık kemikleri ve burun çevresinde uygulanması gerekir ki böylece yüzünüzde olması gereken dengeyi yakalamış olursunuz.

• Kalp Şeklinde Yüz Hatlarına Sahip Olanlar İçin

Şeklinden de anlaşılacağı üzere bu tüp yüz hatlarında en sivri ve belirgin kısmınız tabi ki de çenenizdir, çene bölgenize uygulayacağınız işlemler ile çenenizi olması gerektiği gibi biraz daha geniş gösterebilirsiniz. Ayrıca elmacık kemikleriniz yeteri kadar belirgin oldukları için allık kullanımında aşırıya kaçmamakta fayda vardır. Bir diğer ayrıntı da alın bölgenize teninizden bir veya iki ton fondöten uygulayarak da dikkatleri yanaklarınızdan uzaklaştırabilirsiniz.

Bu ve bunlar gibi basit ama etkili birkaç öneri ve tüyolar sayesinde yüz şekillerinizi olduğundan farklı gösterebilir ve güzelliğinizden bir şey kaybetmeden daha etkili makyajlar yapabilirsiniz. Önemli olan uygulamaların yapılması gereken noktalara dikkat edilmesidir, yüz tipinize uygun olmayan yanlış bir kontur makyajı seçimi sizi olmak istediğinizden farklı bir görünüme ulaştırır ki buda her zaman güzel sonuçlar vermeye bilir. Yüz şekline göre makyaj aslında detaylarda saklı ama bir o kadar da etkili bir makyaj tekniğidir, kendi yüz hatlarınızı ve cilt tipinizi bilmeniz ile birlikte yapabileceğiniz makyaj çeşitleri konusunda sınırlarınız yok diyebiliriz.

Yüz şekline göre makyaj uygulamaları zamanla geliştirilerek ve kullanılan malzemelerde değiştirilerek daha hoş ve uygun bir hal almıştır. Öncelerden yüzünüzde yapılan her türlü değişiklik ve oynama işlemleri bariz belli oluyorken şimdilerde ise adeta sürekli sizin bir parçanızmış gibi yüzünüzü dilediğiniz şekilde gösterebiliyorsunuz. Buradan da anlayabileceğimiz gibi iyi işçilik her konuda iyidir ki kullandığınız malzemede elbette sizin en büyük yardımcınızdır. Sizde yüz şeklinizi belirleyerek ve uygun bir teknik seçerek işe başlayabilirsiniz, akabinde yapacağınız uygulamalar kendiliğinden gelişecektir zaten.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!