" /> Yiyecek ve İçecek Lekeleri Nasıl Temizlenir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yiyecek ve İçecek Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Yiyecek ve İçecek Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Yiyecek ve İçecek Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Bu makalemizde sizlere çeşitli lekeleri muhtelif yerlerden nasıl çıkartabileceğiniz hakkında bilgiler sunulmaktadır.

1) Çikolata Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Çikolata lekesi de sık sık hepimiz tarafından rastlanan lekelerden biridir ve çikolata lekesini en kolay temizlemenin yolu ise lekeyi gliserin yardımı ile iyice ovmak ve yağ emici iki tabakanın arasında yağını iyice yok etmesini sağlamaktan geçer. Eğer bu teknik istediğiniz oranda etkili olmazsa ve kumaşınızda yeteri kadar dayanıklı ise o zaman lekeli bölgeyi su ile karıştırın ve doksan derecelik alkol ilave ettiğiniz bir karışımla siliniz.

2) Hardal, Mayonez Ve Ketçap Lekeleri Nasıl Giderilir, Yöntemleri Nelerdir?

Hardal lekesi basit temizleyeceğimiz bir lekemizdir. Bunun için lekeli bölgeyi yüzde onluk oksijenli su ile silip normal bir şekilde yıkamamız yeterli olur. Ketçap ve mayonez lekelerini çıkartmak içinse, yüzde on oranında amonyak ilave edilmiş su ve daha sonrasında perkloretilen ile iyice silelim ve şampuanlayalım.

3)Köri Lekesi:

Bu leke ile baş edebilmek için, lekeli kısmı soğuk su yardımı ile iyice durulayalım ve lekeli kısmın üzerine eşit miktarlarda olmak üzere sıcak su ve gliserin ile hazırladığımız karışımı sürelim. Bundan sonra lekeyi hemen yıkamayalım en az yarım saat o şekilde bırakalım ve leke çözülmeye başlasın. Daha sonrasında iyice durulayalım ve makinede normal yıkama işlemi yapalım.

4)Limonata Lekesi:

Bu lekeyi yarı yarıya su ve sirkeyi karıştırarak silip şampuanlayarak çıkartabiliriz.

5) Beyaz Şarap Lekesi:

Eğer beyaz şarap yeni dökülmüşse o zaman sadece deterjan yeterli olmaktadır. Eğer bu yeterli gelmezse doğal beyazlatıcı ürünleri kullanabiliriz. Çamaşırın dayanıklılığı ve etiketindeki kullanma talimatlarına uygunsa o zaman oksijenli su veya çamaşır suyu da kullanabiliriz.

6)Çay Lekesi:

Çay lekesi beyaz kumaş üzerinde ise bu lekeyi limon suyu yardımı ile güzelce silelim. Daha sonra soğuk su ile yıkayalım. Eğer leke renkli kumaş üzerinde ise o zaman taze lekeyi ve yumurta sarısını suyla karıştırıp lekeyi ovuşturalım. Eğer leke yeni değil de eski bir çay lekesiyse bu lekeyi gliserinli su ile silerek temizleyebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!