" /> Yeşil Soğanın Çabuk Çürümesini Engellemenin Bir Yolu Var Mı? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yeşil Soğanın Çabuk Çürümesini Engellemenin Bir Yolu Var Mı?

Yeşil Soğanın Çabuk Çürümesini Engellemenin Bir Yolu Var Mı?

Yeşil soğan hem salatalarda hem de kısır gibi yemeklerde kullanılmaktadır. Fakat yeşil soğan çabucak solup bozulmaktadır. Bu yüzden yeşil soğanı çabucak kullanmamız gerekmektedir. Peki yeşil soğanın çabuk çürümesini engellemenin bir yolu var mı? Bir yolu varsa bu yol nedir?

Yeşil soğanın hemen pörsüyüp bozulmaması için aldığınız soğanları eve gelip suya koyun. Bunun için soğanları bir bardağa ya da vazonun yarısına kadar doldurduğunuz suyun içine koyun. Böylelikle hem soğanlar taze kalacak hemde büyümeye devam edecektir. Kavanoza koyacağınız yeşil soğan mutfakta dekoratif bir görüntü yaratacaktır.

Yeşil soğanı güzelce temizleyip yıkayın. Ardından soğanları doğrayın ve bir saklama koyun ve buzluğa yerleştirin. Bu şekilde hem yeşil soğanlar taze kalacak hem de istediğiniz zaman buzluktan çıkartıp yemeklerde kullanabilirsiniz. Üçüncü yöntem ise soğanları bir buzdolabı poşetine ya da herhangi bir poşete koyun. Ardından poşetin havasını alıp ağzını sıkıca bağlayın. Fakat soğanları poşete koyarken soğanları parçalara bölüp o şekilde saklayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!