" /> Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir ? Yeşil Çay Zayıflatır mı ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir ? Yeşil Çay Zayıflatır mı ?

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir ? Yeşil Çay Zayıflatır mı ?

Yeşil Çay

Sağlıklı yaşamak isteyen insanların en tercih ettiği ürünlerden birisi hiç kuşkusuz yeşil çaydır. Normal de siyah çay ile aynı yapraktan elde edilmiş olsa da fermante edilmediği için rengi siyah değildir ve daha faydalıdır.

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çayın yararları, şekersiz tüketildiği taktirde 0 kaloridir. Ayrıca yeşil çayın içerisin de herhangi bir vitamin de bulunmamaktadır. Genellikle yeşil çayın yararları kafein ve teaninin birleşiminden gelmektedir.

-Ders çalışan kişiler genellikle kahve tüketmektedirler. Bunun sebebi kahvenin içerisinde bulunan kafein zihni açmakta ve düşünce yetisini güçlendirmektedir. Aynı şekilde yeşil çayın içinde kafein bulunduğu için kafein de zihni açmakta ve düşünceyi geliştirmektedir.

-Güçlü ve dinç kalmayı sağlamaktadır. Kafeinin insanları dinç tutması ve enerjik olmalarını sağlaması gibi bir özelliği bulunmaktadır. Yeşil çayın içerisin de bulunan kafein sayesinde dinçlik ve güç kazanılmaktadır. Bu nedenle spor öncesi yeşil çay tüketilmesi oldukça faydalı olacaktır. Kafeinin aynı zamanda metabolizmayı hızlandırma ve tepki verme de hızlanma gibi özellikleri olduğu bilinmektedir. Yeşil çay sayesinde verdiğiniz tepkiler hızlanmakta ve kalori yakımı artmaktadır.

-Şekere ve kolesterole iyi gelmektedir. Yeşil çay araştırmalar sonucunda iyi kolesterolü yükselttiği kötü kolesterolü ise azalttığı gözlemlenmiştir. Bununla beraber insülin direnci ve kan şekerini ise düzene soktuğu bilinen faydaları arasındadır.

-Yeşil çay hiç şüphesiz kalp ve damarlar açısından büyük faydalara sahiptir. Bu yarar ise yine kafeinden kaynaklanmaktadır.

– Yeşil çay aynı zamanda vücutta bağışıklılık sistemini de geliştirmektedir. İçerisinde yer alan teanin maddesi vücutta bağışıklılık sisteminin gelişmesini sağlamaktadır. Vücudu hastalıklardan koruyan akyuvar hücrelerinin hocası gibi hareket etmektedir.

-Yeşil çayın diş etlerine faydalı olduğu da bilinmektedir. Yeşil çayın içerisinde bulunan maddeler sayesinde diş etlerinde yaşayan bakteriler ölmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!