" /> Yemek Lekelerini Çıkarmanın Birbirinden Farklı Yolları Vardır | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yemek Lekelerini Çıkarmanın Birbirinden Farklı Yolları Vardır

Yemek Lekelerini Çıkarmanın Birbirinden Farklı Yolları Vardır

Yemek Lekelerini Çıkartmanın Birbirinden Farklı Yolları Vardır

Yemek yemeği çok sevmemize rağmen yemek lekelerinden hepimiz nefret ederiz. Lekenin kolayca çıkması için mutlaka ilk müdahaleyi yapmamız gerekir. Bundan sonraki aşamalar oluşan lekeye ve kumaşın türüne bağlıdır. Şimdi size yemek lekelerinden kolayca kurtulmanız için birkaç öneride bulunacağız. Lekeleri çıkarmada kullanabileceğiniz uygun maddeler su, tuz, sirke-limon suyu ve bizim genelde en çok kullandığımız deterjanlar. Suyu bütün lekeleri temizlemede kullanılan en önemli maddedir.

Yemek Lekelerinden Nasıl Kurtuluruz?

Tuzu ise leke oluşur oluşmaz üstüne dökerek lekeyi emmesini sağlayabilirsiniz. Lekeyi çıkarmak içim öncelikle lekenin türüne göre su, tuz, sirke-limon suyu veya deterjandan hangisinin uygun olduğunu seçmelisiniz. Daha sonra leke oluştuğu ilk anda ovalamayınız çünkü bu şekilde lekenin başka yerlere dağılmasına neden olursunuz. Lekenin eşya daha fazla işlemesini önlemek için sıcaktan uzak tutmalısınız. Lekeye ilk anda bir kağıt havlu bastırabilirsiniz. Bu şekilde suyunu almış olursunuz. Kağıt havlu ile suyunu aldıktan sonra lekenin üzerine bir miktar tuz dökebilirsiniz tuz hem lekenin daha çabuk çıkmasını sağlayacak hem de oluşan leke yağlı ise yağını emecektir. Tuzu on on beş dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu süre sonunda suyla yıkayabilirsiniz.

Tuz en çok pürüzsüz kumaşlarda etkisini gösterir. Seçilen leke çözücüyü aynı şekilde lekenin arka tarafına da uygulamalısınız. Leke çözücünün uygulanan kumaşa zarar vermediğinden emin olmak için mutlaka kumaşın görünmeyen bir yerinde deneme yapmayı unutmayın. Leke çözücü kumaşın üzerinde tamamen kurumadan mutlaka yıkamalısınız eğer kumaş yıkanmayıp üstündeki deterjan ile uzun süre bekletilirse lekenin yayıldığı alan genişler ve bu sefer işiniz daha da zorlaşır. Lekelerden kurtulmak için leke oluştuktan sonra kısa bir süre içerisinde müdahale edilmesi gereklidir. En önemli kural budur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!