" /> Yanakta Çıkan Sivilceler İçin Maskelere Kesin Çözüm | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yanakta Çıkan Sivilceler İçin Maskelere Kesin Çözüm

Yanakta Çıkan Sivilceler İçin Maskelere Kesin Çözüm

Yanakta Çıkan Sivilceler İçin Maske

Sivilceler ergenlikten sonra yaş gözetmeksizin belirli zamanlarda ortaya çıkan sorunlu bir cilt problemi olarak görülmektedir. Genellikle ergenlik çağlarında ve kadınların adet dönemlerinde görülen sivilceler kimi zaman başa çıkışmaz hâle gelirler. Tedavi için çeşitli yöntemler denense de başarılı olmak her zaman mümkün olmayabiliyor.

Sivilceler için kullanılan maske yöntemleri

Yanakta çıkan sivilceler için maske tercihinde en çok bitkisel içerikli maskeler kullanılmaktadır. Bitkisel özlü maskeler içerdikleri doğal maddelerden dolayı cilt problemi yaşayan kişileri alerjik reaksiyona maruz bırakmaz. Bitkisel maskeler evde de yapılmaya uygundur. Evde hazırlanacak olan bitkisel maske yapılırken bitkilerin taze ve iyi saklanmış, korunmuş olmaları gereklidir. Bitki içerikli maskeler aynı zamanda düzenli kullanımı ve uygulanması sonrasında cildin eski tazeliğini geri kazandırır. Cildin tazelenip ferahlamasına, nem oranının düzenlenmesini sağlayıp normal bir cilt yapısına sahip olmayı sağlar.

Bir diğer ciltteki sivilcelerden kurtulma yöntemi olarak kil ve çamur maskelerinden söz edelim. Bu bölgelerde çıkan sivilceler için en popüler maskelerden bir kil maskeleridir. Kil maskeleri ciltte çıkan sivilcelere derinlemesine etki ederek cildi tıkanan gözeneklerden büyük miktarda arındırır ve cilde düzenli uygulanmasında cildin sivilcelerden kurtulmasını ve yağlardan arınmasını sağlar. Kil maskeleri özellikle yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler için en uygun maskedir. Kil maskesi düzenli kullanımından sonra yağlı cilt görünümünü azaltarak cildi normal görünüme kavuşturur. Doğal olarak hazırlanan ve uygulanan kil içindeki zengin demir, kalsiyum ve mineraller sayesinde cildi yumuşatır ve pürüzsüzleşmesini sağlar.

Bir diğer maske olan çamur maskesi de kil ile aynı içeriğe sahip fakat daha çok malzemelerin kullanıldığı maskelerdir. Çamur maskeleri mineraller ve bildiğimiz çamur ile yapılır. Çamur maskesini yumuşatmak için genellikle kil ile beraber papatyada kullanılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!