" /> Yağlı Saçların 10 Maddede Nedenleri | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yağlı Saçların 10 Maddede Nedenleri

Yağlı Saçların 10 Maddede Nedenleri

Yağlı Saç

Yağlı saç birçok insanın baş problemleri haline gelmiştir. Yağ vücudumuzun deri kısmını korumakla görevlidir birçok nedenden dolayı kaynaklanan bu problem hastalara ciddi bir sorun yaşatmaktadır. Birçok hasta bu durumdan oldukça rahatsız hale gelmiştir.

Saçın yağlanmasının nedenleri

Kalıtsal

Uzmanlar sacın yağlanmasının kalıtsal olduğunu belirtmişlerdir. Genellikle anne veya babada olan yağlanma doğacak çocuklarında da olabiliyor. Kalıtsal yoluyla birçok hastalık doğacak çocuğa geçebiliyor.

Adet dönemi

Adet döneminde sacın yağlanması görülmektedir. Uzmanlara göre adet dönemi bittiğinde bu sorun ortadan kalkacaktır.

Hamilelik

Hamilelik dönemlerinde vücut aşırı derecede yağ üretir genellikle hamilelik dönemi bitince saçta oluşan yağlar geçmektedirler. Uzmanlar hamilelik döneminde bol bol su tüketimini önermektedir.

Haplar

Birçok hasta depresyon ve değişik psikolojik hapları attığından vücutta aşırı yağ oluşabiliyor özellikle saç ve karaciğer yağlanmasına yol açan haplar genelde kullanılmayı bırakınca yaklaşık 1 ay sonra vücut eski halini alıyor.

Stres

Stres bütün insanların baş düşmanı haline gelmiştir. İnsanlar stres yüzünden değişik hastalıklara yakalanmaktadırlar yapılan araştırmalarda sac yağlanmasının en büyük etkeni insanoğlunun en büyük düşmanı olan strestir. Uzmanlar stresten kurtulmak için spor yapmayı ve bol bol su içilmesini önermektedir böylelikle bütün sorunlarınızdan kurtulacaksınız.

Yağlı yiyecekler

İnsanların en büyük problemi haline gelen obezite aşırı yağlı yiyeceklerin yemesi sonucu oluşmaktadır. Yağlı yiyecekler insana faydasından çok zararı vardır özellikle obezite ve saçta aşırı yağlanmaya yol açıyor. Uzmanlar kesinlikle yağlı yiyecekleri önermiyor ve tüketilmemesi gerektiğini söylüyor.

Günlük hijyen

Günlük olarak hijyen bakımlarımızı yapılması gerekmektedir. Özellikle banyo günlük yapılmalı bu sayede yağlardan hızlıca kurtulabileceksiniz. Lakin uzun süre banyo etmezseniz sacınız aşırı yağlanacak ve size rahatsızlık verecektir bu yüzden uzmanlar kesinlikle günlük olarak banyo yapılmasını önermektedir böylelikle sacınız yağsız görünüme sahip olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!