" /> Yağ yakan 6 mucizevi bitkisel çay | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yağ yakan 6 mucizevi bitkisel çay

Yağ yakan 6 mucizevi bitkisel çay

Bitkisel Çaylarla Yağ Yakmak

Obezite ve fazla kilolu olmak insanların yaşadığı büyük sıkıntılardan biridir. Çünkü fazla kilolu olmak sadece görüntünüzün kötü olmasını değil vücudunuzda ilerlemesi gereken işlemlerin aksamasına ve daha farklı hastalıkların yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple bu sorundan kurtulmanın yolunu bulmak gerekir. Mutlaka düzene girmek için diyet yapmak ve bunun yanında bitkisel çaylarla vücudu olması gereken dengeye sokmak gerekmektedir. Çoğu diyetisyen de bitkisel özlerle daha sağlıklı ve kolay kilo vereceğinizi önermekte olup bunların içinde bitkisel çaylarda her zaman yer etmiştir.

En çok tercih yeşil çayda

Bilinen siyah çay ile aynı bitkiden üretilen yeşil çayın farklı olmasındaki sebep daha az işlem görmesi sayesinde içerdiği özellik ve faydalarını iyi bir şekilde korumasıdır. Yeşil çay kilo vermek ve diyet yapma sırasında en çok tercih edilen çay türüdür. Yeşil çay vücudun sıcaklığını artırması ile metabolizmayı artırır ve kilo verilmesini kolaylaştırır. Toksin yakması ile de genel olarak etkisi bel bölgesinde meydana gelen yağlanmaları azaltmasıdır.

Hibiskus çayının etkisi

Direkt olarak amilaz enzimi üzerine etkisi olan bu çayın kullanımı ile vücuda alınan karbonhidrat ve nişasta ürünlerinin sindirilmesi daha kolay bir hale gelir. Sindirimi kolaylaştırması ile daha kolay yağ yakımına geçilir ve hızlıca yağ yakılması sağlanır. Diğer protein, mineral ve vitaminlerin de korunmasını sağlaması yanında idrar söktürme etkisi sayesinde vücuttaki suyun atılmasını sağlar ve çok fazla su içmeye meyilli hale getirip kilo vermeyi kolaylaştırır.

Zencefil çayı

Vücudumuzun sahip olduğu pH değerinden daha yüksek seviyede bu değere sahip olası sayesinde çayının içilmesi ile vücudu buna ayarlamaya çalıştırır ve sindirimi çabuk başlatır. Metabolizmanın da hızlanması sayesinde yağ yakma evresine çabuk ulaşır ve fazla kilolarınızdan belirli sürelerde devalı kullanmanız ile kurtulmanızı sağlar.

Acı biber çayının kilo yakma etkisi

Arnavut biberi ve kırmızı biber kullanımı ile yapılan çayın yağ yakma etkisi metabolizmayı acı etkisi ile artırmasından olmaktadır. Kullanım yoğunluğu artan bu çay vücut sıcaklığını artırması sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakılmasını tetikler. Bu yöntem kullanılırken hamile olunmaması ya da bebek emzirilmemesi gerekmektedir. Çünkü bebeğe etkisinin kötü yansıyacağı düşünülmektedir.

Oolong çayı ve kilo vermek

Mineral bakımından yüksek değerleri olan oolong çayı genelde öğün ortalarında kullanılarak tokluk hissettirme etkisi kullanılarak kilo alınmasını engellemektedir. Yine bir yeşil çay ürünü olup farklı işlenmesi ile etkilerinin farklı olmasına neden olan bu çay şeker ve kolesterol hastalarına önerilirken, kilo vermek içinde etkisi hızlı yağ yakması ve tokluk hissiyatı yaratmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Yesil cayi bulmak cok kolay nerrye gidersek gidelim var sanirim daha cok tercij edilme nedeni bu.ben icerken sakinlesiyorum beni yatıştırıyor bu yüzden işimi ve sporumu yaparken vücudumu daha hazir hissediyorum

  2. Her spor öncesi ya nane limon yeşil çay içiyorum ya da şekersiz kahve.Her ikiside yağ yakımını hızlandırıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!