" /> Uzun Fasulyenin Bilinmeyen 8 Önemli Faydası | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Uzun Fasulyenin Bilinmeyen 8 Önemli Faydası

Uzun Fasulyenin Bilinmeyen 8 Önemli Faydası

Şeker Hastalığını Önler

Uzun fasulye gibi sebzelerin neredeyse her çeşidi şeker hastalığı oluşumunu engelleyen aşırı şeker seviyelerini kontrol etmektedir. Buna ek olarak, uzun fasulye de kalori ve şeker bakımından düşük olduğundan, kan şekeri ile ilgili sorunlarınız için sizin için güvenlidir.

Kalp Sağlığını Sağlar

Sağlıklı bir kalp için uzun fasulyede yararlı besin içeriği bulunmaktadır. Besleyici uzun fasulye sebzelerindeki yüksek K vitamini içeriği, koroner arter hastalığında ve kalp yetmezliğinde ortak faktör olan arterlerin çoğalmasını önlemektedir. Yakın zamanda yapılan araştırmalara göre, K vitamini kategorilerinden birinin D vitamini ile kombine edilen K2 vitamini olup, kalp hastalığını önlemek için koroner arterlerin de önleyebileceğini göstermektedir.

Antioksidan Kaynakları Sunmaktadır

Antioksidanların faydaları, serbest radikalleri önlemek ve bunlarla mücadele etmek için vücut açısından çok önemlidir. Uzun fasulye zengin antioksidanların önemli bir kaynağıdır. C vitamini ve beta-karoten gibi bazı geleneksel antioksidan besinlerin yanı sıra, uzun fasulye de antioksidanlar için önemli olan manganez mineralleri içerir.

Kemik Erimesinin Önlenmesini Sağlar

Uzun lifli fasulye içerisindeki yüksek miktarda bulunan K vitamini, kemik erimesi oluşumunu önlemeye yardımcı olan faktörlerden biridir. Bu sebzede bulunan K vitamininin içeriği, vücut tarafından ihtiyaç duyulan günlük K vitamini gereksinimini en azından % 20’den fazla tamamlamaktadır.

Sindirim Açısından Yararlıdır

Uzun fasulye lifi, kabızlık veya kolon kanseri gibi daha tehlikeli hastalıklar gibi bazı sindirim problemlerinden kaçınan salgıları kolaylaştırarak veya düzelterek sindirim sistemi üzerinde iyi bir etki sağlar.

Kemik Sağlığına Katkı Sağlar

Kemik erimesini önlemenin yanı sıra, kemikte ortaya çıkan önlememiz gereken çok çeşitli hastalıklar da vardır. Uzun fasulyelerde bulunan K vitamini ve manganez, kemik sağlığını korumasının haricinde yaşlanana kadar güçlü kılmak için çok etkilidir.

Vücuda Manganez Elementini Aşılar

Kemik sağlığının üretimi manganez elementi sayesinde olur. Sağlıklı cildi korumaya yardımcı olur. Kan şekerini kontrol etmek için manganez elementi devreye girer. Serbest olan radikallerin önlenmesini sağlar. Epilepsi gibi hastalıkları önler.

Vücuda Lif Kazandırır

Vücuda kazandırılmış olan lifler, sindirimin düzeltilmesinde önemli bir rol oynar. Kişilerde bulunan kabızlık gibi hastalıkların önlenmesini sağlar. Kilo kaybı yaşamayı sevemeyenler için vücutta bulunan lifler belli oranda kiloların aynı düzeyde korunmasına yardımcı olur. İnme gibi aniden meydana gelebilecek hastalıkların önüne geçerek engelleme görevi gösterir. Genellikle kadınların hem kendilerini iyi hissetmeleri açısından hem de karşı cinslere güzel görünmelerini sağlamaları açısından liflerin yadsınamayacak kadar yararları bulunmaktadır. Yani cilt güzelliğinin sağlanması sebebi ile önemli rol oynar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Lifli besinler arasında her daim tüketmeyi sevdiğim bir sebze.oldukca da lezzetli buluyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!