" /> Uzak durulması gereken 15 koca adayı | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
 • DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Uzak durulması gereken 15 koca adayı

Uzak durulması gereken 15 koca adayı

Yuva kurmak, aile olmak toplumumuzun önemli değerleri arasındadır. Siz de evlenmek istiyor ve iyi bir eş adayı bekliyorsunuz. Etrafınızda dönüp duranlar var ama doğru insanı nasıl tanıyacaksınız, nelere bakmalı, hangi konuları dikkate almalısınız? Bir kadın karşısındaki eş adayının kendine uygun olup olmadığını nasıl anlar? İşte bazı ipuçları. Aşağıdaki 15 koca adayından uzak durmanız menfaatiniz icabı diyoruz.

 

 1. Koca adayınız sizin ne hissedeceğinize aldırmadan her fırsatta eski sevgilisinden bahsediyorsa neden hala sizin yanınızda, bunu ona sormalısınız? Üstelik eski sevgilisiyle barışma veya dost kalabilme çabalarında bulunuyorsa aman dikkat.
 2. Sadece ilişkide olmaktan, hayatında birinin olmasından hoşlananlar. Bu tip koca adayları da dengeli, seviyeli bir evlilik yapmayı düşünenlere hiç uymayacaktır.
 3. Siz aradığınızda zamanı olmadığını söyleyen ama kendi boş vaktini değerlendirmek için işiniz olsa da bırakmanızı isteyecek kadar ısrarcı olan bir erkek için ne ifade ettiğinizi düşünme zamanı gelmiştir.
 4. Pinti ve gözü dışarıda olduğu belli olan ama nasılsa bana bağlanır, parmağımın ucunda oynatırım dediğiniz, kendini çok beğenen, çok yakışıklı olduğundan sürekli bahseden tipler. Siz bırakmazsanız bulduğu ilk fırsatta onlar sizi bırakacaktır.
 5. Devamlı kendini haklı gösteren, arkadaşlarınızın arasındayken bile size bağırabilen, sizi küçük düşürmeye ve kendini yüceltmeye çalışanlar. Siz bunu hak etmiyorsunuz, yanınızdaki kişinin kim olduğunu bir daha düşünün. Bu tipler ilişki yürümediğinde de büyük ihtimalle sizi suçlayacaktır.
 6. Geçmişte kadınlarla ilgili yaşadığı olumsuzlukları sürekli anımsayan, öfkeli ve kadınlara güvenmediğini söyleyen erkek tipleriyle de karşılaşmış olabilirsiniz. Onların yaşadıklarından siz sorumlu değilsiniz, bunu anlaması gerekiyor. Anlamıyor ve tekrarlıyorsa kendi bilir.
 7. Aile sorunları yaşayanlar öfkelerini size kusuyorsa, hiç yoktan hır çıkarıyorsa ne kadar çok sevdiğinizi düşünürseniz düşünün, dilediği özürlerden sonra sürekli aynı tavırlar tekrarlanıyorsa iflah olmaz biriyle berabersiniz demektir. Hayatınızı böyle biriyle geçirmek ister misiniz? Bunu ciddi biçimde düşünüp bir karara varmalısınız.
 8. İstediğiniz ufacık şeyleri bile yerine getirmeyen, sizi hayal kırıklığına uğratıp hevesinizi kursağında bırakan, uyum göstermeyen ama kendi istekleri konusunda diretip, oluncaya kadar tepinen, her defasında planlarınızın bozulmasına sebep olan bir erkek arkadaşa sahipseniz buna ne kadar dayanırsınız bilemeyiz.
 9. Kendi olumsuz özellikleri olsa da değişmeye çalışmayan ama sizin birçok özelliğinizi, giyim kuşamınızı, makyajınızı değiştirmeye çalışanlar da olacaktır. Siz, siz olamadıktan sonra evlilik gerçekleşse de aynı didişmeler sürecek, bir gün yorgun düşeceksiniz. Çoluk çocuğa karışınca yolları ayırmak yerine belki daha erken davranmak yerinde olacaktır.
 10. Kinci, geçmişten kopamayan, eskiye dair yaraları olan, “bir gün öcümü alacağım “gibi sözleri sık kullanan saplantılı eş adayları. Dikkat edilmesi gereken azıcık hastalıklı bir tiptir bunlar. İlk fırsatta özgürlüğünüzü yeniden kazanın.
 11. Kendisi birkaç gün ortada görünmeyip geç haber veren ya da ikna edici açıklamalar yapamayan bir eş adayınız varsa, siz iş nedeniyle bir gün bile şehrinizden uzaklaşsanız burnunuzdan getirirler. Bunlardan da uzak durmanızı tavsiye ederiz.
 12. Eleştiri kabul etmeyip, her konuda haklı ve doğru olduğunu iddia edip de sizi en küçük olaylarda bile kıyasıya eleştirenleri, “ işine gelmiyorsa sen bilirsin” diye kestirip atanları nasıl mutlu edebilirsiniz ya da siz nasıl mutlu olabilirsiniz. Bunu hiç düşündünüz mü?
 13. Hayatındaki en yakın kişiyle, arkadaşları, kardeşleriyle bile kıyasıya bir rekabet halinde ise böyle erkekler belli etmese de sizi de bazı konularda rakip olarak görecektir. Fark etmeniz belki de an meselesidir.
 14. En yakın arkadaşlarının, kendi aile bireylerinin bile sırlarını, en mahrem noktalarına kadar size anlatıyorsa, bu size çok güvendiğinden değil, sır saklayamamasındandır. Sizinle ilgili sırları saklayabileceğinden emin olabilir misiniz?
 15. Sürekli kendi hayallerinden bahsedip sizin hayallerinizi küçümseyen, ulaşılmaz gören, iyice uçtuğunuzu söyleyip hevesinizi kıranlar da var piyasada. Negatif insanlar yerine kendinize pozitif, hayallerinizi destekleyen, sizi yüreklendiren bir insan bulun ve hayatı gerilmeden yaşayın deriz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. Mutlaka en az birini herkes yasamistir bu sorunlarin. Surekli eski sevgilisini veya eski esiyyle olan sorunlari anlatmasi karsi tarafi oldukca uzebiliyor eger onu tatli dille bundan vazgecirebiliyorsaniz ne mutlu ama cok kolay olmuyor😥

 2. Benim eski eşim surekli aramizda olan biteni annesine anlatırdı.bence evin icinde yasananlar evde kalmali.sonra ailemizin de huzuru kaçırıyor onlar da üzülüyor bazen yanlis anlasilmalar isi bosanmaya kadar bile sürükleyebiliyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!