" /> Tüm yetişkin kadınların vajinası hakkında bilmesi gereken 17 şey | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tüm yetişkin kadınların vajinası hakkında bilmesi gereken 17 şey

Tüm yetişkin kadınların vajinası hakkında bilmesi gereken 17 şey

Kendi cinselliğiniz ve anatominiz hakkında data sahibi olun!

1- Hayır, dışarıdan gördüğünüz şey vajinanız DEĞİL

Popüler kullanımına rağmen, vajina kalça bölgenizin arasındaki bölgenin hepsinı belirten bir kelime değildir. Vulva, hanım genital organının dış bölgesini ifade eden kelimedir.Vajina ise vulva ile serviks ve rahmi bağlayan bir tüptür ve doğum kanalı olarak vazife görür, bununla birlikte tane kanaması da buradan olur

2-Vajinanın dıştan görebileceğiniz tek kısmı vajinanın girişidir

Giriş, vulvada görebileceğin deliktir (ki sende anüs ve üretra ile beraber üç tane vardır) ve bu tamponlardan tut da parmakların ve penisin girdiği deliktir.

3- İki labianız var

Onlara labia majora (dış küme) ve minora (iç küme) denir. Birçok birey bunu görünüşü nedeniyle ‘’dudaklar’’ olarak adlandırır.

4-Labianın büyük veya küçük olması için bir neden yoktur

Labia büyük ya da minik diye düşünülebilir, ama aslında konum böyle değildir. İnsan vücudundaki her şey şeklinde çeşitli boyutlardadır.Bazı insanoğlu labialarının büyük olduğunu düşünürken bazıları normalden minik bulunduğunu düşünür.

5-Labianız önemli bir amaca hizmet ettiği için onu önemseyin!

Labia, vajinanı bakteri ve diğer patojenlerden korumakla yükümlüdür. Labian losyon, parfümlü sabun, su , başka bir gövde uzuvları ve sex oyuncakları hariç aslabir şeyi hoş karşılamaz, bu yüzden ona nazik davran! Bikini ağdası yapmış oldurırken yahut jiletle alırken de nazik ol.

6-Klitorisin ve penis başının aslında aynı işlevi vardır.

Tıpkı penis gibi, klitorisin de boyutu küçük bir bezelyeden lima fasulyesine kadar değişim gösterebilir. Dr. Shepherd, penis başının anatomik olarak neredeyse klitorisin aynısı olduğunu, aralarındaki en büyük benzerliğin ise ikisinin de binlerce sinir ucu bulundurması olduğunu söylüyor. Öyleyse her ikisi de cinsellik sırasında inanılmaz derecede tepki verme eğilimindedir. Sadece klitoris penis başından nerede ise iki kat fazla sinir ucuna haizdir!

7-İnansanız da inanmasanız da klitoris penis başından çok daha büyüktür.

Bunu ‘’buz dağının bir ucu’’ şeklinde düşünebiliriz. Klitoris dediğimiz şey aslen onun en uç noktasıdır. Vulvanın yüzeyindeki minik düğme yapısı vajinanın ağzına kadar vücuda derinlemesine uzanır ve lades kemikleri gibi uzanan yapılara haizdir. Doğrusu tamamı çok daha büyüktür.

8- G-noktası vajinal bir efsaneye benzer.

Vajinanızda G noktası denebilecek büyülü bir yer bulamazsınız. Ancak bu, G noktasının uyarılması ve orgazm üzerine yeminler eden sayısız insanı yok etmek anlamına gelmiyor normal olarak. İnsanların G noktası dedikleri şey büyük olasılıkla klitorisin dahili bir uzantısı. Hakikaten de sihirli bir yapı!

9-Klitorisin boyutu ile hassasiyet seviyesi içinde aslabir ilgi yoktur.

Bazı insanoğlu turşu boyutunda klitorise sahipken, bazıları daha küçük bir klitorise sahiptir. Ne kadar kırılgan olduğunuz her iki durumda da önemli değil.

10-Birçok insan tüm vajinayı ‘’Venüs Tepesi’’ olarak açıklar.

Düz durup bakmış olduğunuzda, venüs tepesi dediğimiz şey vajinanız değil direkt vulvanızın üstündeki et höyüğüdür. Ergenliğe girdikten sonra çoğu zaman bu bölgedeki kıllar büyür.

11-Serviks seks sırasında kimi zaman çarptığınız bölgedir. Rahim ve vajinayı böler.

Serviks ortasında küçük delik olan bir çöreğe benzeyen küçük bir yapıdır. Bu, adet kanının çıktığı, spermin girdiği ve doğum sırasında genişleyen bir deliktir.

12-Hamilelik boyunca fetüsün büyüdüğü yer rahimdir.

Fetüs olmadıkça rahmi rahim olarak adlandırmak yanlış olabilir. Armut şeklindedir ve yaklaşık bir yumruk büyüklüğündedir.

13-ihtiyarIadığınızda rahim vajinayı uzatmak için yukarı kalkar.

Buna “çadır kurma” denir.

14- İki tane yumurtalığınız vardır ve tüm yumurtalar burada yaşar.

Haiz olduğunuz tüm yumurtalarla hayata merhaba dediğunuz doğrudur. Yumurtalıklarınız da östrojen, progesteron ve testosteron hormonları üretmekle sorumludur. Adet döneminin bir parçası olarak erişkinlik çağında her ay bir yumurta bırakmaya başlarlar.

15-Yumurtalıklarınız,tane döngüsünde hem sağa hem sola yumurta bırakmazlar.

Bir ay sağdaki yumurtalıklarınızın, bir sonraki ay soIdaki yumurtaIıklarınızın yumurta bıraktığını söyleyebiliriz.

 

16-Yumurta kanalınız yumurtalıkları rahme bağlar.

Spermler yumurtalıkta bekleyen yumurtaları almak için yumurta kanalında yolculuğa çıkarlar.

17-Tüm rivayetlere rağmen hala kızlık zarınız bozulmamış olabilir.

 

Birden fazla cinsel beraberlik yaşamış olsanız bile kızlık zarınız hala bozulmamış olabilir. Düzgüsel şartlarda kızlık zarı biraz gergindir ve ilk cinsel birliktelikte kanamaya sebeb olabilir. Bir sonraki sex deneyiminizde “Hala kızlık zarı varsa bakire değildir” diyen kaba biriyle karşılaşabilirsiniz, bunun yanlış bir informasyon olduğunu gönül rahatlığıyla anlatabilirsiniz

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. İlişki sonrası vajinada kaşıntı olmasi normal mi? Acaba nedeni kuruluktan olabilir mi? Ayni sorunları yaşayan ve onerisi olan var mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!