" /> Tırnak Kırılması Nedenleri ve Tedavisi | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tırnak Kırılması Nedenleri ve Tedavisi

Tırnak Kırılması Nedenleri ve Tedavisi

Tırnak Kırılması

Tırnaklar parmakları dış etkilerden korunmak için normal olarak koruyucu Bir protein şeklinde kreatin maddesinden oluşmaktadır. Aynı zamanda kadınlar için bir görsellik sağlamaktadırlar. Tırnak kırılması metabolizmanın sağlıklı olup olmaması ile ilgilidir. Yani sağlıklı bir metabolizmaya sahip olan bir kişinin tırnakları sağlam olur Bundan dolayı bağışıklık sistemini zayıf olanlarda tırnak kırılması meydana gelir. Tırnaklar her ne kadar düzgün, sert ve esnek yapıda olurlarsa da bazen kırılabilirler. Çünkü yeteri kadar bakım yapılmadığı zaman çeşitli hastalıklara ve hormonlardaki düzensizliğe işaret etmektedir.

Tırnak kırılmasının nedenleri

Tırnak kırılmasına en fazla sebep olan vücudun yeteri kadar vitamin alamadığı için de özellikle tırnak için önem taşıyan magnezyum, kalsiyum, demir eksikliği ya da çinko eksikliği tırnakların kolay kırılmasına sebep olur. Yapılan araştırmalarda tırnakların biotin eksikliğinden dolayı kırıldığını ortaya koymuştur. Birçok hastalık tırnakların kırılmasını davetiye çıkardığı gibi aynı şekilde hastalığın da sebebini oluşturmaktadır. Tırnak kırılmasına neden olan bir başka etken ise, beslenme ile alakalıdır. Proteinden yetersiz beslenmede protein sentezi azaldığından dolayı tırnaklar yumuşatarak kırılmaya başlar. Özellikle bayanların sürekli oje kullanmaları sonucu tırnağın havasız kalması ve kırılmasına sebep olur. Havasız kalan tırnak da çabuk kırılır

Tırnak kırılması tedavisi

Öncelikli olarak tırnak kırılmasının sebebi araştırılır ve bu araştırma sonucu bir sebep varsa düzeltilmeye çalışılmalıdır. Kişinin beslenmesinde ya da diyetinde aldığı protein miktarı az ise, arttırılmalı kalp hastalığı, guatr gibi rahatsızlıklar varsa tedavi edilmesi gerekir. Tırnak kırılmasının tedavisinde kullanımı ve alınması kolay olan biotin tedavisi yapılmalıdır. Kırılmanın şiddetine göre 2 ya da 5 miligramlık tabletler günde 1 tane kullanılmalıdır. Biotin kırılmaları azalttığından dolayı tırnakların uzama hızını da arttırmaktadır. Bunun içinde biotin kremlerin kullanılması da fayda vardır. Mümkün olduğunca oje kullanılmaması ve yeteri kadar dengeli beslenme gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!