" /> Tırnak Bakımı , Törpüleme , kesimi ve el bakımı | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tırnak Bakımı , Törpüleme , kesimi ve el bakımı

Tırnak Bakımı , Törpüleme , kesimi ve el bakımı

Tırnak Bakımı

En önemli bakımlar arasında olan tırnak bakımı tırnakların kusursuz görünmesi için çok önemlidir. İnsanların kişisel bakımları oldukça önemlidir kişisel bakımı olmayan biri kolaylıkla hastalanabilir şöyle düşünelim patronuz evinize geldiğinde saç, sakal ve kıyafet bakımlara özen gösterirsiniz ve onun karşısına kötü halde çıkmazsınız işte tırnak bakımına böyle bir şeydir. Tırnak bakımı yapılmadığı zaman mantarlara kadar birçok sorunlara dönüşebilir bu yüzden oldukça önemlidir ve dikkate alınması gerekir.

Tırnak bakımı oldukça basit ve zahmetsiz iştir. Günlük tırnak bakımı yapıldığında tırnaklarınız daha sağlıklı ve güzel olacaktır. Tırnak bakımı evde de yapılabilir.

Tırnak kesimi

Tırnak kesimi oldukça önemli bir bakımdır. Tırnaklarınız kesilmediği zaman içinde biriken mikroplar mantarlara dönüşebilir buda sizi oldukça rahatsız eder birçok kişi tırnak mantarından dolayı çok ciddi problemler çekmektedir. Tırnak bakımları duştan sonra yapılmalıdır böylelikle yumuşayan tırnaklar oldukça rahat kesilecektir. Tırnak makası eğer su değdiği zaman paslanıyor işe kesinlikle su ile temas etmeyin aksi halde ciddi tırnak rahatsızlığına yol açabilir.

Evde tırnak bakımı için gül kokulu vazelinde kullanabilirsiniz böylelikle tırnaklarınız oldukça güzel ve sağlıklı duracaktır.

Tırnak törpüleme

Hem vazelin hemde tırnak törpüleme yapılması önerilmez önce gül kokulu vazelini yapacaksanız tırnaklardaki vazelini kurumasını bekledikten sonra tırnak törpüleme yapabilirsiniz.

Günlük el bakımları

Günlük olarak el bakımları çok önemlidir özellikle el yıkaması tırnak uzatanlar için oldukça önemlidir elinizi yıkayınca bütün mikropları öldürmenizi sağlıyor böylelikle vücudunuz oldukça sağlıklı ve tertemiz olacaktır tırnaklar için gerçekten önemli olan el bakımları yapılan araştırmalarda tırnak enfeksiyonları %50 oranında engelliyor. Birçok kişi el bakımı yapmadığı için ve tırnak uzattıkları için tırnak rahatsızlıkları görülmüştür. Tırnak insanlar için oldukça önemlidir ve bakımları da bir hayli kolay ve zahmetsizdir günlük bakım yapılması gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!