" /> Tencerenin Dibindeki Yanık Ve Yağ Lekesinden Kurtulma Yolları | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tencerenin Dibindeki Yanık Ve Yağ Lekesinden Kurtulma Yolları

Tencerenin Dibindeki Yanık Ve Yağ Lekesinden Kurtulma Yolları

Tencerenin Dibindeki Yanık Ve Yağ Lekesinden Kurtulma Yolları

Özellikle bazı ev hanımlarının başı dertte olduğu bir konudur. Televizyon izlemeye dalmak, yemek yaparken başka işlerle meşgul olmak, ocağın gaz ayarının fazla açık olması bu duruma davetiye çıkarıyor. Bazen de aşırı yağdan dolayı sarabiliyor ve çıkmak bilmeyen izler bırakabiliyor. Böyle bir durum için üzülmeyin hanımlar; çünkü bunun için size dahiyane bir çözümüm var.

Tencerenin dibindeki yağı nasıl temizleriz?

Hata ile yandı ise öncelikle yapmanız gereken şey tencerenizin ağzına kadar su koymak olsun. Bildiğimiz çeşme suyu işimizi görecektir. Su ile dolu olan tenceremizi ocağa koyun ve üzerine bir miktar bulaşık suyu ekleyin. İçine biraz da limon suyu eklerseniz hoş bir koku bırakacaktır.

Tencerenin içindeki su kaynaması için ocağın altını açabilirsiniz. Ocaktan indirdiğiniz tencereyi bir köşeye en az 45 dakika dinlenmeye bırakın ve hiçbir şey eklemeden ısısı düşene kadar bekleyin. Daha sonra bulaşık süngeri yardımı ile kolayca temizleyebilirsiniz.

Eğer bu işlemi teflon tencere de yapacaksanız süngeriniz yumuşak tarafını kullanmaya özen gösteriniz.

Tencerenin dibindeki yanık lekesini nasıl temizleyeceğiz?

Fena halde dibinde yanık lekesi oluşan tencereniz için bir mucizevi bir çözümümüz var. Kaynatsak dahi çıkmayan yanıklar için ise karbonatı deneyebilirsiniz. Eğer böyle bir durumla karşılaşır iseniz; derhal tencerenizin dibine yanıkları ve yemek artıklarının üzerini geçecek kadar karbonat ekleyin. Ardından tencerenizi su ile doldurun.1 gece bu şekilde bekletin ardından suyunu dökün. Tencerenizin içine 2 yemek kaşığı kadar sirke ekleyip üzerine tekrar su doldurun. 10-15 dakika boyunca kaynatın. Ve bol su ile durulayın.

Yemek artıklarından arınmış olan tencerenizin normal temizliğini yapıp kullanabilirsiniz. Çelik tencereniz matlaşmış ise de sirke sayesinde tekrar eski parlaklığına kavuşturabilirsiniz. Bunun için başka tencere de kaynamış sirkeli su ile ovun. Ardından bol su ile durulayın tencereniz parladığını göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!