" /> Sivilce Sıkmak Zararlı Mı? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sivilce Sıkmak Zararlı Mı?

Sivilce Sıkmak Zararlı Mı?

Sivilce Sıkmak Zararlı Mı?

Günümüzde birçok insan yüzünde veya vücudunun diğer bölümlerinde istenmeyen bir durum olan sivilceler ile karşılaşır. Birçok insan sivilcelerini sıkarak iyi bir şey yaptıklarını düşünseler de aslında sadece o anı kurtarabilirler; çünkü ileride faturası büyük olabilir. Sivilceler, derinin altındaki kıl köklerinde yağ tabakalarının orada birikerek artması ile oluşmaktadır.

Dünyada neredeyse her insanda bulunan bu sivilceler genellikle ergenlik çağındaki bireylerde daha sık görülür. Ergenlik çağına yeni adım atan bireylerin hormon dengesinin yeni bir şekil almaya başlaması ve duyguların en üst seviyelere çıktığı bu dönemde, deri altındaki yağ bezleri ve küçük birimler etkilenerek sivilce oluşumuna yol açar. Dünyada ki birçok kişi bu sivilceleri kendine sorun olarak görmüş ve psikolojik hastalıklara yakalanmışlardır.

Peki, ‘ sivilce sıkmak zararlı mı? ‘ sorusuna geri dönecek olursak. Kesinlikle sivilce sıkmak çok yanlış bir davranıştır. Sivilceler sıkılırken bazı olumsuz durumlar ortaya çıkabilir. Mesela bir sivilceyi sıkarken sivilcenin içindeki zararlı maddeler ( iltihap, bakteri ) tenimize yayılmasına ve temas ettiği yerde de istenmeyen yaralara sebep olabilir. Sivilce sıkmanın başka bir zararı ise sivilceyi sıktıktan sonra tenimizde derin çukurcukların oluşması ve bu çukurcukların ileri ki yaşlarda sıkıntı yaratmasıdır. İleri ki yaşlarda hayati tehlikeye bile sebep olan bu sivilceler mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir.

Vücudumuzda istenmeyen sivilceleri sıkmak yüzümüzde kalıcı izlere ve hoş olmayan görüntülere sebep olmaktadır. İşte bu sebeple sivilce sıkmak çok tehlikelidir. Yüzümüzde yara ve iz kalmaktansa biraz sabredip kendi haline bırakmak en iyisidir. Bu yüzden sivilcelerimiz ile barışık olmalıyız, zaten kafaya takmadığımız zaman sivilcelerin yok olduğunu, zamanla kuruyup iz bile bırakmadığını göreceğiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!