" /> Sivilce İzlerine Yaklaşım ve Tedavi Yöntemleri | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sivilce İzlerine Yaklaşım ve Tedavi Yöntemleri

Sivilce İzlerine Yaklaşım ve Tedavi Yöntemleri

Sivilce İzlerine Yaklaşım ve Tedavi Yöntemleri

Sivilce özellikle yağlı ciltlerde sıkıntı ile karşılanan bir yumuşak doku enfeksiyonudur. Genel olarak hormon değişiklikleri ana neden olsa da farkında olmadan yüzümüze her dokunuşumuz potansiyel olarak sivilce yaratımına neden olmaktadır. Sivilce izlerine yaklaşım ve tedavi yöntemleri konusuna değinmeden önce belirtilmesi gereken küçük bir uyarı söz konusudur, o da sivilcelerin mutlaka uzman bir dermatoloğa gösterilmesidir. Zira sivilce başka hastalıkların habercisi de olabilir.

Sivilce izlerine yaklaşım ve tedavi yöntemleri hakkında size fikir olabilecek ufak bir araştırma yaptık. Bu araştırmaya göre öncelikle sivilcenin oluşumuna bakmak daha sağlıklı sonuca ulaşmamızı sağlayacaktır. Sivilceleri meydana getiren bakterilerdir. Bu bakteriler genel olarak vücut floramızda bulunur. Sadece sivilce gibi bir deri enfeksiyonuna neden olması için cildimizde bir açıklık yakalamaya çalışır. Geniş gözenekli yağlı ciltler özellikle bu enfeksiyonların oluşması için ideal açıklıklardır. Sivilce oluşan bir cilt eğer sivilcelerin kendi kendine iyileşmesini beklemiyorsa ve fiziksel ya da kimyasal etkenlerle çözüm arıyorsa hele de bu çözüm doktorlar tarafından gelmediyse lekelerle ya da izlerle mücadele etmek zorunda kalır kişiler.

Sivilce izleri genel olarak ya leke şeklinde ya da çukur şeklinde olmaktadır. Çukurların ne yazık ki tedavisi sadece özel kliniklerde yapılan uygulamalardır. Üstelik bu uygulamalar sonucunda kesin bir başarı görülememektedir. Bu nedenle kozmetik arkasına saklanmak ve makyajla bu çukurları doldurmak doğru bir yöntem olacaktır.

Çukur yerine leke oluşmuş bir cilt için ise farklı çözümler vardır. Lazerli tedavi yöntemleri genel olarak işe yarar ancak yüksek maliyetleri yüzünden kişiler pek de sıcak bakamazlar. Bu nedenle evde yapılan ya da kozmetik mağazalarından alınan maskeler ile cilt lekeleri giderilmeye çalışılır. Kozmetik mağazalarından alınan kimyasal maskeler daha kısa sürede etki göstermektedirler dolayısıyla daha fazla tercih edilirler. Ancak kimyasala maruz kalmak istemiyorsanız evde maskeler yapabilir ve leke görünümünden uzun vadede kurtulabilirsiniz.

Sivilce izlerine yaklaşım ve tedavi yöntemleri sizin için genel olarak ele almaya çalıştık. Eğer bir sivilce sorununuz varsa kulaktan dolma bilgiler yerine işin uzmanlarından yani hekimlerden yardım almanız daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!