" /> Sırt (Omuz ) Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Maske | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sırt (Omuz ) Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Maske

Sırt (Omuz ) Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Maske

Sırt Bölgesinde Çıkan Sivilceler İçin Maske

Sırtımız da yağ bezlerinin bulunduğu yerlerden biridir. Bu bezlerin olduğu yerde sivilce oluşur. Sırtta oluşumu yağ bezlerinden kaynaklanmasıdır. Bu sivilceler kıyafetlerimiz kapattığı ve hava almadığı için daha uzun sürede iyileşmektedir. Eğer ağrılı ve büyük, şişkin sivilceleriniz varsa, mutlaka dermatoloğa görünmelisiniz.

Bazı giysiler de bu oluşuma sebep olmaktadır. Çok dar ve naylon giysilerden uzak durmaya çalışmalıyız. Pamuklu kıyafetler tercih edildiğinde bu oluşumu engellemiş olursunuz. Fakat sadece bu değil. Yediklerimizde buna sebep olmaktadır. Yağlı ciltlere sahip kişiler bu duruma daha çok maruz kalmaktadır. Yaz aylarında sık duş almamak da gözenekleri kapatarak sırtta sivilce oluşumuna yardımcı olur. Günde en az3 litre su içmek de sivilceler için yardımcı olacaktır.

Bunun için sırt bölgesinde çıkan sivilceler için maske tarifleri vereceğiz.

Bir adet portakalın kabuklarını rendeleyerek üzerine kabartma tozu eklenmesiyle sırtta oluşan sivilcelerin üzerine sürebilirsiniz. Kabartma tozu sivilceleri kurutarak iyileşmesine yardımcı olacaktır. Sırtınızda 15-20 dakika beklettikten sonra durulayın.

Adaçayı, biberiye otlarını su ile demleyerek üzerine bir kahve fincanı oranında saf alkol ekleyerek sırtta oluşan sivilcelere sabah ve akşam birer defa olmak üzere uygulanabilir. Gülsuyu ve limon suyunu karıştırarak pamuk yardımıyla ilgili bölgeye uygulayabilirsiniz. Bu maske daha hassas ciltler için uygundur. Gül suyu nemlendirmeyi de sağlayacaktır. Eğer cildiniz hassas değilse, elma sirkesi ve su maskesini de uygulayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra haftada bir peeling uygulanması sırtta bulunan kirleri uzaklaştıracağı için önemlidir. Ayrıca duşta sırt bölgesini fırçalamanın düzenli olmak yapılması durumunda sırt bölgesi sivilce oluşumu önlenmiş olur. Banyo fırçanıza sivilce jellerinden uygulayarak, sırtınızı düzenli olarak fırçalarsanız sivilcelerin iyileşmesinin yanında, oluşumunu da engellemiş olursunuz. Aslında en iyi çözüm, deniz suyu. Eğer denize girme şansınız yoksa tuzlu su ile de durulanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!