" /> Sirke Nedir, Sirkenin Bu Yönlerini İlk Defa Göreceksiniz ! | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sirke Nedir, Sirkenin Bu Yönlerini İlk Defa Göreceksiniz !

Sirke Nedir, Sirkenin Bu Yönlerini İlk Defa Göreceksiniz !

Sirke Nedir, Sirkenin Bu Yönlerini İlk Defa Göreceksiniz !

Çoğu derde deva olan şifa kaynağı sirke sağladığı birçok pratik kolaylıkla da birçok işimizde kullanabileceğimiz bir üründür. Her ne kadar bazı kişiler tarafından kokusu nedeniyle uzak durulan sirke sağlığımıza, bakımlarımızda ve eşyalarımıza olumlu katkılar sağlaması nedeniyle birçok insan tarafından vazgeçilmezdir. Bu yüzden bu yazımızda bir şişe sirkeyle neler yapabilirim sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Ancak başlangıçta söyleyelim bunlar tavsiye özelliği taşımaktadır.

Sirkenin Bazı Kullanım Alanları

• Bilgisayar ve Çevre Birimlerinin Temizliği

Kullanmakta olduğunuz bilgisayarınız, yazıcınız, faks makineniz ve diğer ev ve ofis araçlarınızı tozdan ve kirden ne kadar çok uzak tutmaya gayret ederseniz onlarda buna karşılık daha verimli çalışacaktırlar. Bu uygulamada dikkat etmeniz gereken konu temizlik aşamasına başlamadan önce tüm ekipmanların kapalı olduğundan emin olmanızdır. Bu kontrolü yaptıktan sonra bir kaba eşit ölçülerde su ve sirke koyun. Daha sonra temiz bir alarak bu karışımın içinde nemlendirin kesinlikle sprey şişesi kullanmayın. Silme işlemine başlayın. Bilgisayarınızın klavye tuşları gibi dar yerleri silmek için ise yanınızda birkaç pamuk parçası bulundurun.

 Duman Kokusunu Gidermede Kullanabilirsiniz

Evde et yemeği yaparken eti yaktıysanız veya evinizde sıklıkla sigara içiliyorsa, kokunun evde en fazla olduğu bölgeye dörtte üçünü üzüm ya da elma sirkesiyle doldurduğunuz bir kase koyarak duman kokusunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Eğer duman kokusu evinizin her yerine dağıldıysa buna çözüm olarak farklı odalarda birkaç kase sirke bulundurabilirsiniz.

• Krom ve Paslanmaz Çeliği Temizlemek İçin Kullanılabilir

Evinizde bulundurduğunuz krom veya paslanmaz çelik malzemeleri temizlemek için, sprey şişesine koyduğunuz seyreltilmiş sirkeyle ve yumuşak bir bez yardımıyla silerek parlaklık kazandırabilirsiniz.

• Tükenmez Kalem Lekelerini Silmede Etkilidir

Tükenmez kalem lekesi olan bölgeye bir parça kumaş veya sünger parçası kullanarak biraz sirke emdirin. Leke çıkıncaya kadar bu işlemi tekrar tekrar uygulayın.

• Kesme Tahtasını Mikroplardan Arındırmada Kullanılabilir

Kesme tahtasını kullandıktan sonra sirke ile silmeniz tahta üzerindeki oluşabilecek mikropların yok olmasını sağlamakta ve sirke bir dezenfektan görevi görmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Beyaz sirke kullanmanızı öneririm ben yeni duydum fakat bir çok alanda işe yaradığı kesin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!