" /> Sihirli Son Dokunuş Pudrası Nasıl Uygulanır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sihirli Son Dokunuş Pudrası Nasıl Uygulanır?

Sihirli Son Dokunuş Pudrası Nasıl Uygulanır?

Makyajında mat bitişten hoşlanan kişilerin vazgeçilmezi pudradır. Pudranın asıl özelliği, yüze yapılan makyajı sabitlemek ve kalıcılığını arttırmaktır. Özellikle kullanılan krem ürünlerin üzerinden bir kat pudra ile geçilirse, hem daha kalıcı olur hem de kırışıklıklarınıza daha az dolar. Pudralar genellikle çok güzel kokan, makyajda sihirli bir dokunuş gibi en son uygulanan üründür.

  • Sihirli son dokunuş pudrasını herkes uygulayabilir mi?

Öncelikle, pudra kullanıldığı her ciltte aynı etkiyi bırakmaz. Yağlı bir cilde sahipseniz, dilediğiniz kadar pudra kullanabilir ve her tarz pudrayı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Diğer cilt tiplerine göre sizin cildiniz daha fazla yağlanacağından ve buna zaten meyilli olduğundan, pudra ile sağlanan matlık ve kuruluğa ihtiyacınız olacaktır. Normal/Karma bir cilde sahipseniz, yağlanabilecek bölgelere sihirli son dokunuş pudrasını geçmelisiniz. Yani, T bölgenize. T bölgesi, karma ve normal ciltleri yağlı ciltlerden ayıran kısımdır. Alın, burun ve çene kısmınız gün içerisinde yağlanırken, yanaklarınız kuru bile kalabilir. Bu yüzden, yanak kısmınıza son dokunuş pudrasını geçmenize lüzum yoktur. Eğer bu işlemi yaparsanız, yanaklarınız kuruyacak ve altına sürmüş olduğunuz fondöten, kapatıcı, kontür gibi işlemleriniz kabuk kabuk olup cildinizden dışarı atılacaktır.

Gelelim pudra türlerine, sihirli son dokunuş pudrası olarak herkesin çok sevdiği ve vazgeçemediği iki yapıda ürün vardır; birincisi sıkıştırılmış, diğeri de toz pudra. Sıkıştırılmış pudra, tıpkı katı yapıdaki fondötenler gibi kutusunda durur. Durduğu yerde akma ve dökülme yapmaz, renkli de olabilir.

Toz pudralar, günümüzde oldukça popülerdir. Özellikle baking (pişirme) yöntemi toz pudralarla yapılır. Yanlış bilinen bir gerçeklik vardır ki, toz pudra demek transparan pudra demek değildir. Bir pudranın transparan olabilmesi için, renginin her cilt tipine uyması –toz pudra için beyaz, sıkıştırılmış pudralar için krem renginde- olmaktadır. Birçok firma buna dikkat eder ve transparan yani “her cilt tipine uyacak renk tonunu” o pudranın ismi şeklinde lanse eder. Renk skalası genellikle Transparan 01, Ivory 02 gibi devam etmektedir. Transparan her pudra, toz bir ürün olmak zorunda değildir. Sıkıştırılmış pudraların da her cilt tipine uygun renkleri mevcuttur.

  • Hangi cilt tipi, hangi tür pudrayı kullanmalı?

Sihirli son dokunuş pudrasını en doğru şekilde uygulamak için, pudranın bahsedilen yapılarından hangisinin cildinize uygun olduğunu bilmeniz gerekir. Yağlı ciltler, sıkıştırılmış ve toz pudralardan istediklerini kullanabilir. Toz pudra daha doğal bir bitiş elde etmenizi sağlarken, sıkıştırılmış pudralar kalıcılığı biraz daha arttırarak eğer çok uygulanırsa porselen bir görünüme kadar gidebilir. Fakat, porselen ile maske görünümü arasında ince bir çizgi vardır. Bunun yanı sıra, cilt renginize uygun da bir pudra seçmeniz gerekir. Eğer makyajda yeterince profesyonel değilseniz, hiç riske atmadan transparan (görünmez) renkteki bir pudra ile işinizi halledebilirsiniz.

Kuru ciltler için genellikle pudra önerilmez, cildiniz zaten kuru olduğundan ışıl ışıl bir parıldama istersiniz. Fakat cildim kuru ama ben yine de mat bir bitiş istiyorum ve daha kalıcı olmasını istiyorum derseniz, incecik toz bir transparan pudra ile sihirli son dokunuşunuzu yapabilirsiniz. Bunun için size örnek olabilecek en iyi ürün, bebek pudrasıdır. Kuru ciltler diğer cilt tiplerinde göre daha hassas olup, tahriş olmaya çok daha elverişli ciltlerdir. Bu yüzden, uygun ya da yüksek fiyatlı pudraların her biri kozmetik ürünler olduğundan içerisinde illaki bir kimyasal madde bulundururlar. Sizin alerjiniz olabilir ve cildinizi kızartabilir, bu yüzden bebek cildine bile zararı olmayan bir ürünü çok rahat şekilde yüzünüze uygulayabilir ve eğer isterseniz pişirme işlemini de yapabilirsiniz. Üstelik oldukça da hesaplıdır.

  • Sihirli son dokunuş pudrası ne zaman uygulanır?

Tüm yüze uygulanan makyaj bittikten sonra sonra allık ve aydınlatıcınızı sürmeden önce sihirli son dokunuşu yapabilirsiniz. Bu uygulamayı kaliteli bir pudra fırçası ile yapabilirsiniz. Eğer baking (pişirme) yöntemini uygulayacaksanız pudrayı koymak için bir makyaj süngeri, süpürmek için de açılı bir pudra fırçasınıkullanabilirsiniz. Klasik yöntemle uygulama yapacaksanız temiz bir fıra ile pudrayı T bölgenize yoğun olarak geçip, fırçada kalanını yüzünüzün geri kalan bölgelerine uygulayabilirsiniz.

Sihirli son dokunuş pudrası yerine, toz bir aydınlatıcıyı da istediğiniz bölgelerden geçebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi, kaş altınızı, burnunuzun ucunu ve dudak üzerinizi aydınlık göstermek isterseniz eğer bu kısımla pudra yerine sıkıştırılmış bir pudra aydınlatıcıyı uygulayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bazi markalarin kendi süngeri icinde oluyor ana bazıları genelde ycuz olsn pudralarda sünger veya firca olmuyor ben genelde tercihimi süngerden yana kullanıyorum fircaya göre elim ona yatkin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!