" /> Selülitten Kurtulmak için Etkili Bitkisel Çaylar | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Selülitten Kurtulmak için Etkili Bitkisel Çaylar

Selülitten Kurtulmak için Etkili Bitkisel Çaylar

Selülit Giderici Bitki Çayı

Selülit
Bacak, kol ve kalçada sıklıkla oluşan; portakal kabuğu görünümlü, kan dolaşımının yavaşlaması ve yağ dokusunun düzensiz bir şekilde birikmesi durumuna selülit denir. Obezite ile karıştırılması tamamen yanlış bir düşüncedir. Kalıtımsal etkilerden dolayı oluşabilir. Yağ dokusunun ve östrojen seviyesinin fazla olması sonucu selülit oluşumu kadınlarda daha çok görülür. Günümüzde tedavisi lazerle sürdürülen bu oluşum için öncelikle doğal yöntemler kullanılabilir. Bazı bitki çayları selülitin azalmasına yardımı olacaktır.

Bitki Çayları

Bitkisel yöntemler her zaman daha pratik, kolay ve ucuz bir şekilde sorunu çözmeye yardımcı olur. Selülit rahatsızlığı olan kişiler için bitkilerle yapılan kremler ve selülit giderici bitki çayı çeşitleri vardır.

1.Biberiye Çayı: Aktarda satılan biberiye alınıp, kaynatılır. Günde iki ila üç bardak, şekersiz tüketilmesi ideal olacaktır. Hamileler, yeni doğum yapmış anneler ve kan basıncı yüksek kişiler için tavsiye edilmez.

2.Enginar Yaprağı Çayı: Bir miktar enginar yaprağı ince ince kıyılır. Suda haşlanır, demlendikten sonra süzülür. Aç karnına, çoğunlukla sabah erken saatlerde iki, üç bardak içilirse selülitlerden azalma olduğu gözle görülecektir.

3. Sarmaşık Çayı: Bahçe duvarlarının yüzeylerinde hoş bir görüntü oluşturmak amaçlı kullanılan sarmaşık bitkisinin taze yaprakları suyla kaynatılıp, içildiğinde selülitlerin azalmasına olumlu anlamda etki edecektir.

4. Erkeçsakalı Çiçeği Çayı: Halk dilinde keçi sakalı olarak bilinen bu bitki, doku ve damar büzücü etkilerinden dolayı selüliti azaltacaktır. Doğu Anadolu ve Karadeniz yaylalarında görülen, aktarlarda da satılan erkeçsakalı çiçeği selülite kesin çözüm için suyla kaynatılıp içilmelidir.

5. Yeşil Çay: Antioksidan deposu olarak bilinen yeşil çay; metabolizmayı hızlandırarak, yağ oluşumuna bağlı olarak ortaya çıkan selülitlere etki edecektir. Zencefil, limon ve yeşil çay karışımının günlük düzenli şekilde tüketilmesi, selülitleri giderme konusunda yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bir cok çay bu konuda yardımcı olabilmekte ama bunlari sekersiz limonlu veya istege bağlı tarçınla da tuketebilirsiniz mesela.cunku limonun yağ yakma özelliği varken tarçıninsa tok tutma özelliği var ee daha nolsun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!