" /> Selülit İçin Etkili Spor Tavsiyeleri | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Selülit İçin Etkili Spor Tavsiyeleri

Selülit İçin Etkili Spor Tavsiyeleri

Selülit İçin Spor

Selülit cildin alt tabakalarında bulunan adipositlerin(yağ bulunduran hücrelerin) düzensiz olarak miktarının çoğalmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle kolların ve bacakların üst bölgelerinde ve karında rastlanılır. Selülit sanılanın aksine sadece kilolu insanlarda görülmez. Normal kiloda ya da normal kilonun altındaki insanlarda da sıkça karşılaşılan bir sorundur.

Selülitin Ortaya Çıkmasının Nedenleri

Selülitin ortaya çıkmasının nedenlerinden biri fazla hareketsiz kalmaktır. İnsan vücudu hareketsiz kalmaya tepki olarak yağ depolamaya başlar. Bunun bir sonucu olarak da selülitler hayatımıza girer. Bunun yanı sıra sağlık açısında zararlı olan gıda maddelerini tüketmek, insan vücudunun ihtiyacından az olan miktarda su tüketmek veya yoğun zamanlarımızda yaşadığımız stres de selülit oluşmasına sebebiyet verebilen etkenlerdendir.

Selülitten Kurtulmanın Yolları

Selülitlerden kurtulmak için ilk olarak vücudumuza giren yiyeceklere özen göstermeliyiz. Ne kadar sağlıklı beslenirsek selülit oluşmasının da o kadar önüne geçmiş oluruz. Yemek alışkanlıklarına önem verdiğimiz kadar tükettiğimiz su miktarına da özen göstererek günlük su tüketimimizi 2-2,5 litreye çıkartmalıyız. Tüketim alışkanlıklarımızı düzenlememizin ardından masaj ve spor selülit sorununu ortadan kaldırmakta en büyük silahımız olacaktır.

Masaj yaparken özellikle selülitleri gidermede kullanılan sert masaj aletlerinden kullanılmalıdır. Çünkü bu portakal kabuğu görünümünün daha hızlı bir şekilde açılmasını sağlayacaktır. Ayrıca masaj sırasında bitkisel yağlardan yararlanılması tavsiye edilir. Çünkü yağ kullanımı hem cildi nemlendirir hem de selülitlerin daha hızlı yakılmasının yardımcı olur.

Selülit için spor ise en önemli selülit savardır. Hangi bölgenizde selülit varsa orayı çalıştıran spor hareketlerini en az yarım saat yaparsanız bu sizin selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte selülit için spor yaparken o bölgeyi bitkisel bir yağ ile iyice ovduktan sonra streç film ile sararsanız yaptığınız sporun geri dönütünü daha yüksek oranda almış olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Günlük bol su ve yesil sebze meyve tüketimi başta olmak üzere, su sporlari yanı sıra squat, bacak ve kalça egzersizleri yaparakta kurtulabilirsiniz.ama yardimci bir selülit kremi de kullanmanizda fayda var 👍

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!