" /> Sahne Makyajı Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sahne Makyajı Nasıl Yapılır?

Sahne Makyajı Nasıl Yapılır?

Sahne makyajı sahnedeki gösteriye göre değişiklik gösterir. Biz burada sahnede tek kişilik yapılan bir performans için, örneğin şarkı söylemek, bir makyaj tarifi yapacağız. Sahne makyajı ışıltılı ve ağır olması ile bilinen bir makyaj türüdür. Sahne makyajı için kullanılan belli başlı malzemeler vardır. İşte sahne makyajı için gerekli olan malzemeler…

Sahne makyajı için kullanılan malzemeler

· Göz altı için kapatıcı (concealer)

· Fondöten

· Transparan pudra

· Koyu tona sahip transparan pudra

· Açık renkli astar far

· Parlak renkli farlar

· Koyu renkli farlar

· Eyeliner

· Açık renge sahip sedefli göz kalemi

· Rimel

· Takma kirpik

· Sim

· Kaş kalemi

· Kaş jölesi

· Allık

· Çeşitli kalınlıklara sahip olan fırçalar

· Ruj ve parlatıcı

· Nemlendirici krem

Sahne makyajı yapılışı

1. Adım

Kusurları kapatmak

Her makyaj öncesi sürülmesi gereken nemlendirici krem yine uygulanır ve yüzün nemlenmesi ve uygulanacak olan makyajın rahat sürülmesi sağlanır. Yüzün tonuna göre genelde soluk ve çökkün görünen göz çevreleri için göz altı kapatıcısı kullanılır. Göz çevreleri dışındaki yüz bölgesi için ise fondöten uygulaması yapılır. Ayrıca, dekolteye kadar fondöten sürülür. Bu işlem, baş ile dekolte arasındaki bölgelerin aynı tonlarda olmasını sağlar.

İPUCU

2. Adım

Pudra uygulamak

Göz altlarına fırça ile transparan pudra sürülür. Bu işlem ise göz üstlerine sürülen farların göz altlarına bulaşmaması için gereklidir. Sürülen fondötenin kalıcı olması için ve ayrıca cildin sürülmüş olan krem ve fondötenlerden kaynaklanan parlak görüntüsünü gidermesi için göz altları hariç, yüze koyu ton pudra uygulanır.

3. Adım

Göz üstlerine astar sürmek

Göz üstlerine far öncesi astar sürülür. Sürülen astarın aydınlık tonlarda olması önemli bir ayrıntıdır.

4. Adım

Gölge yapmak

Göz kapaklarının ortasına, tam göz bebeğinin başladığı kemik üzerine yatay olacak şekilde koyu renkli bir far sürülür. Sürülen koyu tonlu far, aşağıya doğru hafifçe yayılır. Bu şekilde gölge oluşumu sağlanır.

5. Adım

Eyeliner sürmek

Gözlerin üzerine kirpik diplerinden yatay olarak eyeliner sürülür. Sürülen eyeliner, gözün bitiminde yukarı doğru kuyruk şeklinde çekilir.

6. Adım

Gölgeyle oynamak

Yapılmış olan gölgenin üzerine aynı tonda veya daha koyu bir tonda far sürülür ve sürülen bu far yayılır. Bu şekilde gözün dumanlı bir görünüm elde etmesi sağlanır. Kaşların tam alt kısımlarına parlak renkte far sürülerek göz makyajının ortaya çıkması sağlanır.

7. Adım

Göz altlarına far sürmek

Koyu tona sahip göz farı alınarak su ile karıştırılır. Bu şekilde likide edilmiş olan far, göz altlarına ince bir fırça ile sürülür. Göz içleri için ise ışıltı vermesi adına, açık renk tonuna sahip sedefli bir kalem sürülür.

8. Adım

Takma kirpik takmak

Uzunluğu daha önceden kişinin zevkine göre belirlenebilecek olan bir çift takma kirpik, cımbız yardımı ile tutularak, kirpiklerin başladığı yerden dikkatli bir şekilde takılır. Kirpiklerin diplerine, doğal bir görünüm elde etmek için tekrar eyeliner sürülür.

9. Adım

Rimel sürmek

Takma kirpiklerin takılması işleminin ardından, gerçek kirpikleriniz ile bütünlük içinde görünmesi için rimel sürülür. Takma kirpik tellerinin birbirine yapışmaması için rimel sürme işlemi hafifçe yapılması gereken bir uygulamadır. İPUCU

9. Adım

Sim sürmek

Sahne makyajının olmazsa olmazı ışıltılı görüntüdür. Gözlerin ışıltılı bir görünüme sahip olması için kullanılan malzeme simdir. İstenilen tonda sim, fırça yardımı ile göz kapaklarının üzerine sürülür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, sim uygularken göz kapaklarına yapılmış olan gölgenin üzerinin kapanmamasına dikkat etmektir.

10. Adım

Allık sürmek

Yüz hatlarının belirgin bir şekilde görünmesi için elmacık kemiklerinin vurgulanması gerekir. Bazı kadınların yüz tipinin doğal görüntüsünde çıkık vaziyette elmacık kemikleri vardır. Ancak çoğu kez elmacık kemiklerini vurgulamak gerekir. Bunun için kullanılacak olan malzeme ise allık olarak bilinir. Allık elmacık kemikleriüzerine sürülür. Ardından alın, burun ve çene üzerinde fırça gezdirilir. Ayrıca, allık fırçasını dekolteye kadar da hafif hafif sürmek gerekir. Bu işlem, yapılan makyajın baş ile dekolteye homojen bir şekilde dağılması için önemli bir ayrıntı olarak görülür.

Kaşları doldurmak

Seyrek olan kaşların doldurulması, daha dolgun ve yoğun bir görünüm kazanması için toz far ya da kalem ile kaşlar boyanır. Ayrıca, boyanan kaşların kaş jölesiile şekillenmesi sağlanır.

Ruj sürmek

En son adım, dudakların renklendirilmesi olarak bilinir. Dudaklara ruj ve rujun üzerine de parlatıcı sürülür. Eğer göz makyajı açık tonlarda yapılmış ise dudakların üzerine koyu tona sahip olan ruj uygulanır. Eğer göz makyajı koyu tonda yapılmış ise rujun tonu açık olmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bunlarin kaliciligini sağlamak icin makyaj bazlari kullanmakta fayda var ve tabi elbette makyaj öncesi kesinlikle yüz nemlendirilmeli.tercihen toz ürünler işinizi daha kolaylastirir ayrica sürmesi ve temizlemesi daha kolay.profosyenel kisilerden yardim almanizda fayda var

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!