" /> Sağlıklı ve Gür Saçlar İçin Maske Tarifleri | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlıklı ve Gür Saçlar İçin Maske Tarifleri

Sağlıklı ve Gür Saçlar İçin Maske Tarifleri

Gür saçlar için maske

Saç dökülmesi kadınların ve erkeklerin ortak yaşadığı sorunlardan birisidir. Saç dökülmesi sebepleri ise;

FİZİKSEL STRES: ameliyat, hastalıklar, travmalar dökülmeye neden olmaktadır.

HAMİLELİK: hamilelik sırasında ve hamilelikten sonra daha çok dökülmesinin sebebi vitaminsin halan bünyedir.

A VİTAMİNİ FAZLALIĞI: takviye olarak alınan A vitamini fazla geldiğinde dökülme yapabilir.

PROTEİN EKSİKLİĞİ: yapılan diyetlerde vücudun proteinsiz kalması ve protein ihtiyacını karşılamak için saçın uzamasını durdurmakta ihtiyacı bu şekilde karşılamaktadır.

ERKEK TİPİ KELLİK: genelde saçların dökülmesi hormonlara bağlı olarak gerçekleşmektedir yaş olarak altmışlar gibi başlar. Gibi sayılabilecek birçok sebep var öncelikle nedenini belirlemek saç sağlığı açısından çok önemlidir.

Gür saçlar için saç maskeleri;

SAÇ BESLEYİCİ ve GÜRLEŞTİRİCİ TARİF: 4 yumurta sarısı, iki yemek kaşığı çörek otu yağı, bir kaşık zeytinyağı, susam yağı, badem yağı katılarak homojen olarak karıştırılır. Saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Bu şeklide yarım saat bekletip durulanmasını önermektedirler bu tarif saçların gürleşmesini ve sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

ISIRGAN OTU: 4 bardak su kaynatılır, altını kapatılır içerisine ısırgan otu konur ve demlenir. Düzenli olarak kullanımlarda fayda sağlamaktadır. Süzülüp, ılıtılmaya bırakılır. Saç ve dipleri ovalar. Isırgan otu saçınızı gürleştirir ve aynı zamanda beslemektedir.

SARIMSAK TARİFİ: 3 Diş sarımsak soyulur ve iyice dövülerek ezilir direk saç diplerine sürülerek ovalanır bir saat kadar bekletilir ve saç durulanır. Haftada bir kez uygulanabilir. Gür saçlar için olmazsa olmaz mucizevi sarımsaktır. Düzenli uygulamayla saçları gürleştirdiği gözle görülür seviyededir.

Kadınların en önemli aksesuarı saçlarıdır. Haftalık bakımlarla saçları gürleştirmek ve beslemek mümkündür. Ayrıca saçlar için vitamin desteği de alınabilmektedir. Kullanılan şampuan da saçı güçsüz bırakabilir saç tipine uygun şampuan kullanmak önemli bir durumdur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!