" /> Sağlıklı Bir İlişki Nasıl Olmalıdır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlıklı Bir İlişki Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı Bir İlişki Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı Bir İlişki Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı bir ilişki gerçekleşmesi açısından mutlak olarak bazı detayların hayata geçirilmesi gerekmektedir. Zira evilik öncesi ve evlilikte sağlıklı bir ilişkinin sürekli olarak yürütülebilmesi açısından bireylerin dikkat etmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır.

Sağlıklı Bir İlişki Açısından Dikkat Edilmesi Gerekenler Şunlardır;

Olduğunuz Gibi Olun

Mevlana’nın da dediği gibi ”Ya göründüğün gibi ol, yada olduğun gibi görün” dizelerinden de esinlenerek sağlıklı bir ilişki açısından bireylerin mutlak olarak oldukları gibi görünmeleri gerekmektedir. Tamamen doğal olarak görünmesi, beraberinde içerisinde bulunulan ilişkinin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan magazin programlarındaki yapmacık ve karmaşık ilişkilerin örnek alınmaması ve doğal bir ilişki dönemi yaşanmasında büyük faydalar bulunmaktadır.

Psikolojik Mobbing’den Kaçınılmalı

Günümüzde iş ve sosyal yaşamda olduğu gibi maalesef ki ikili ilişkilerde de psikolojik mobbing, diğer bir adıyla psikolojik baskı uygulaması söz konusu olabilmektedir. İnsanların doğasında bulunan bu olumsuz uygulama, özellikle se süreklilik kazandığı takdirde ikili ilişkilerin kısa süreler içerisinde çatlamasına ve dağılmasına neden olmaktadır. Bu bakımdan sağlıklı bir ilişki açısından sebep ne olursa olsun, psikolojik mobbing uygulamasından uzak durulmalıdır.

Aşırı Kıskançlıktan Kaçınılmalı

Evliliklerin yıkımında da önemli rol alan aşırı kıskançlık eylemi, maalesef ki kurulan ikli ilişkilerde de çatlama ve hatta bozulmaya neden olarak ilişkinin tamamen sonlandırılmasına neden olmaktadır. Bu bakımdan sağlıklı ve devamlı bir ilişki açısından anormal kıskançlıktan uzak durulması gerekmektedir.

Egolardan Uzak Durulmalı

Sağlıklı bir ilişkiye egolar kesinlikle karıştırılmamalıdır. Bu bakımdan sağlıklı bir ilişki oluşması açısından egoların mutlak olarak bir tarafa atılması ve hatta yaşam içerisinden tamamen çıkarılması gerekmektedir .Zira egoist biri ile sağlıklı bir ilişki yürütülmesi söz konusu olamamaktadır.

Dürüst Olunmalı

Sağlıklı bir ilişkide olmazsa olmazlardan biri de dürüstlüktür. Bu bakımdan sağlıklı bir ilişkinin sürekli olarak yaşanması açısından ve bireylerin birbirlerine karşı güven içerisinde kalabilmesi açısından tek tarafklı olarak değil, çift taraflı olarak dürüstlük erdemine önem verilmelidir.

Sağlıklı bir ilişkinin yaşanması açısından yukarıdaki faktörlere mutlak olarak önem verilmeli ve ayrıca yukarıdaki faktörlerin de geçici olarak değil, kalıcı olarak yani doğrudan karakterist özellikleri içerisinde bulundurulmasına özen gösterilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Iliskiler cogu zaman sağlıklı iletisim kuramamaktan veya kendini karşı taraf yerine koyup anlamaya calismamaktan bozuluyor.sorunlari ertelemekte daha buyuk sorunlara yol aciyor .dilerim her zaman aşk kazanır ve kimse üzülmez 🙁😒

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!