" /> Sade Makyaj Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajın pek çok çeşidi ve branşı olduğunu gerek duyarak gerekse de uygulayarak pek çok kişi öğrenmiştir. Aslında sınıflandırmalar yapılırken bir bakıma kullanılan malzemelere ve ihtiyaçlara göre isimlendirilir, genel olarak çalışan bayanlar günlük makyaj yaparak gün sonunda da kolayca çıkartabilmeyi seçerler ki en kolayı da ve doğal görüneni de budur aslında. Günlü kullanımlar için uygun olabilecek birkaç çeşit makyaj türü vardır, doğal makyaj, hafif makyaj ve tabi ki bahsedeceğimiz sade makyaj olarak isimlendirebilmemiz mümkündür. Çoğunda az kozmetik ürün ve ağır kaçmayacak renkler kullanılır aslında sadeden kasıt daha doğal görünüm ve tabi ki daha az malzeme kullanımıdır. Ancak sorunlu cilt tiplerinde bir kapatıcı veya fondöten ya da özel kozmetik ürünlerini kullanmadan bunu başarabilmeniz pek mümkün değildir. Netice de ten makyajı bütün makyaj türlerinde kullanılır ve neredeyse makyajın temel unsuru sayılır, bu yüzdende işe ten makyajı ve daha öncesinde de cildin makyaja hazırlanması vardır. Bu abartılı bir salon makyajı da olsa günlük rutin bir makyajınızda olsa aynı işlemin tekrarlanması gerekir, çünkü ortaya çıkacak sonucun memnun edici olması neredeyse hazırlık aşamasına bağlıdır.

Çeşitli tiplerdeki nemlendiricilerin yanı sıra özel bileşen ve etkilere sahip kozmetik ürünleri de kullanabilirsiniz, örneğin açık gözenekli bir cildiniz var ise gözeneklerinizi küçülten özellikteki nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. Makyaj öncesinde cildinizin nemlenmiş olması oldukça önemlidir çünkü akabinde uygulanacak fondöten için pürüzsüzlüğü sağlar ve makyajınızın kalıcılık süresini biraz daha uzatabilir. Sade bir görünüm amaçlanıyorsa eğer seçeceğiniz fondöten cilt tonunuza yakın bir renk olmalı ki doğallığınızı bozmasın. Zemin makyajını istediğiniz şekilde sünger yardımı ile uyguladıktan sonra sıralı işlemlerinize başlayabilirsiniz. Aslında kullandığınız göz farı toz şeklinde ise ten makyajından önce göz makyajını tamamlamanız yararınıza olabilir çünkü uygulama sırasında alt kirpiklere ve gözaltı bölgesine bulaşma ihtimali vardır. Ancak krem göz farı kullanılıyorsa her zamanki gibi önceliği zemin makyajına vermelisiniz. Sade bir görünüm için gözlerinizde göz rengine yakın tonlarda bir göz farı seçebilirsiniz veya tam anlamıyla tezat bir rengi seçerek sıra dışı tercih yapabilirsiniz, far seçiminde aslında en basit ve etkili yöntem olan o an giydiğiniz veya giyeceğiniz kıyafete uygun renklerin seçimi olacaktır. Sadeliği tercih ettiğimiz içinde kesinlikle eyeliner kullanılmamalıdır ki bazı özel durumlar hariç diye de belirtmeden geçmeyelim, bunun yerine gözlerinizi çevrelemek ve daha etkili göstermek için göz kapaklarınızın iç kısımlarına siyah renkte bir göz kalemi ile kontur uygularsanız hem sadeliği hem de harika bakışları elde edebilirsiniz.

Normal koşullarda daha doğrusu diğer makyaj çeşitlerinde sıra allık kullanımına gelir ancak çok sıkıntılı bir cilt yapınız yok ise doğallığı yakalayabilmek adına bu makyaj türünde allık kullanılmaması tercihidir. Her ne kadar açık tonlar ya da cildinize yakın tonları seçseniz bile göze farklı olarak çarpacaktır, bu yüzden çok az miktarda veya hiç kullanılmaması daha iyidir. Sade makyaj adından da anlaşılacağı üzere sadeliği ve duruluğu temsil eder yani yüzünüzde hiç makyaj yokmuş gibi bir his vererek makyajla gelen güzelliğinizi sergiler bu bakımdan da dudaklarınızda oldukça açık renklerde ruj kullanmanız gerekecektir. Hatta ruj kullanılmadan sadece bir renkli dudak koruyucusu veya sade bir parlatıcı bile tercih edebilirsiniz, hem masumane bir duruşu hem de ışıltısı ile harika bir görünüşü vardır. Bu makyajda elinizden geldiğince az malzeme kullanılması gerçek anlamda önemlidir, bir bakıma kendinizi kanıtlama yöntemi de denilebilir aslında. İnsanlarda bırakacağı etki aynen şöyledir ben makyajsızda güzelim, bu makyaj aslında kişinin kendine olan özgüvenini daha da perçinler. Ayrıca bu tür flu ve hafif bir makyajı yeni yetişen ve makyaja merak salan genç kızlarımız içinde önerebiliriz, daha az malzeme kullanılması ile cilde daha az zarar vereceği gibi hafifliği ile de yaşları bakımından daha uygun olacağından onlar için daha ideal bir tür makyaj düşünülemez.

Makyaj unsurunda aslında her şey o kadar basittir ki aslında farklı olmasını isteyerek biz bayanlar bunu zorlaştırıyoruz denilebilir, bütün makyaj alanında daha iyisini elde edebilmek için pratik yöntemler ve aparatlar geliştirebiliniyor o halde yapılabilecek sadece kendimiz için en uygun olanına karar vermektir. Her makyaj türünde önemli olan tem makyajı için öncelikle cildinizi tanımalısınız bu tabi ki sade makyaj türünde de geçerlidir. Sorunlu cilt tiplerinde aslında tek çözüm fondöten gibi gözükür ancak, her sorun bir değildir kimi ciltte akne oluşumları varken kimisinde yara izi olabilir veya en basiti gözaltı bölgesinde çiller olabilir. Sorunlar farklılaştıkça çözümleri de o derece değişkendir. Doğal bir makyajdan bahsediyorsak çillerimizi saklamamıza gerek olmayabilir veya yara izimizi bizi biz yapan gerçek etmenler bunlardır ve sadelikle doğallıktan bahsediyorsak bizim olan parçalarımızı inkâr etmemeliyiz. Buda demek olmuyor ki sürekli de onlarla dolaşmak zorunda da değiliz, bizim için özel bir günde veya önemli bir toplantıda birazda daha havalı ve ağır bir makyaj yapılabilir. Sürekli olarak bahsettiğimiz gibi günlük makyaj kullanımınız için alternatifler arıyorsanız birkaç çeşit makyajla birlikte bu makyaj türünü de listenize ekleyebilirsiniz. Hem uygulanması hem de temizlenmesi bakımından zamanınızı ve çabanızı daha az harcayacağınız başka makyaj türleri yoktur. Kişisel beğenilerinize göre satın alacağınız makyaj malzemelerini ve kozmetik ürünlerini dileğiniz şekilde kullanmak sizin en doğal hakkınız ancak sürekli olarak makyaja tabi olan ciltlerin zamanla yıpranması da içten bile değildir. Bu yüzden cildinizi ve kendinizi ne kadar az yorarsanız sizin yararınıza olacaktır, her gün makyaj yapmak istiyorsanız basit ve doğal olanlarını tercih etmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Eger beyaz tonda bir far varsa en koyu rengi bile onla yumuşatmak mumkun.cok fazla kusurum olmadigi icin nemlendirici krem dudak parlatici ve hafif tonda göz farlariyla ve bi maskarayla istedgim sadeliği yakalamak mümkün…😌

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!