" /> Saçlar Neden Beyazlar ? Saç Beyazlamasına Çözüm | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Saçlar Neden Beyazlar ? Saç Beyazlamasına Çözüm

Saçlar Neden Beyazlar ? Saç Beyazlamasına Çözüm

Sac Beyazlamasına Çözüm

Saçlar Neden Beyazlar?

Normal yaşlanma süreciyle saçların beyazlamaya başlaması doğal bir süreçtir. Kısa süre sonra bu duruma alışmak ve yeni halden memnun olup, yaşlanmanın getirdiği duygular yaşanmalıdır. Fakat zamansız gelen saç beyazlıkları erken yaşın verdiği enerji ve gençlikler özgüven problemlerine sebep olabilir.

Saçlar doğru beslenmeye bağlı olarak güçlenir veya yanlış beslenme sebebiyle zayıflar. Vitamin eksikliği ve kalıtım gibi bazı nedenlerde saçlarda erken beyazlama sebebidir. Saçın fazla kimyasalla teması ile kullanılan bazı ilaçlar da beyazlaşmaya neden olacaktır. Saç beyazlaması, saça rengi veren pigmentin görevini yerine getirememesiyle aslında saçın rengini kaybetmesi anlamına gelir.

Saç Beyazlaması için Çözümler

Beslenmeye bağlı oluşan beyazlıklarda B vitamini, demir, iyot, bakır gibi eksikliklerin giderilmesi sac beyazlamasına çözüm olabilir. A, E ve C vitamini saçlara faydalı olacak, erken beyazlamanın önüne duracaktır. Yeşil yapraklı sebzeler ile bera karoten içeren havuç tüketimi arttırılmalıdır. Bol protein alımı için kırmızı et, karnabahar, domates, yoğurt faydalı olacaktır.

Erken yaşta saç beyazlaması

Erken beyazlayan saçlar için bektaşi üzümü küçük parçalara kesilip kurutarak, hindistan cevizi yağı ile kavrulup, bir gece bekletildikten sonra saçlara masajla uygulanır. Saçların doğal rengine dönerek yeniden köklendiği görülecektir. Hindistan cevizi yağı bulamayanlar için bektaşi üzümü, badem yağı, limon ve üzüm suyu ile karıştırılıp saça sürülür ve bekletilirse beyazlamış saçlardan kurtulunur.

Bir başka çözüm ise yeşil kabak dilimlenerek kurutulması ardından hindistan cevizi yağı ile kavrulup püre yapılarak saç diplerine masajla uygulanmasıdır.

Saçların beyazlamaması için bol tereyağı, bal, yoğurt ve badem çekirdeği tüketilmesi gerekmektedir. Bu yiyecekler saçların rengini koyulaştırıcı etki oluşturur. Saçların yıkanması sonrası demlenmiş çay içinde bekletilmesi bu konuda gayet faydalı bir yöntemdir. Ayrıca psikolojik etkenlerle beyazlama durumlarında stresten uzak durmak önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!