" /> Saç Renginizi Canlı Tutun ! | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Saç Renginizi Canlı Tutun !

Saç Renginizi Canlı Tutun !

Saç Renginizi Canlı Tutun

​​​​ Saça parlaklığını veren şey aslında saçta bulunan sebum; YAĞDIR. Bu yağın zamanla vücutta üretilmesi yavaşlayabilir veya azalabilir. Bunu önlemek için düzenli beslenmek şarttır.

Günlük yeterli miktarda protein ihtiyacının karşılanması lazım böylece saçınız daha parlak ve daha canlı bir görünüm elde edebilir

Saçınızı her gün yıkamayın. Yıkarsanız saçınızdaki yağı daha saça yayılmadan, saç beslenemeden yıkamış olursunuz ve saçınız parlak görünmez.

Saçınızı soğuk suyla yıkayın. Yanlış duymadınız soğuk su kan akısını hızlandırır ve saçın kanla beslenmesini sağlar

Saçların daha parlak görünmesi için belirli haftalık rutin bakımlar gerekebilir.

Bu bakımlar şöyledir.

Bakımlar haftada bir veya iki defa tekrarlanır

1.​​​​ Elma sirkesi

Elma sirkesi kafa derinizdeki ph değerini ayarlar bunun önemi banyolarda akan suların klorlu olması ve ph değerinin yüksek olmasıdır elma sirkesi bu ph değerini ayarlamakta yardımcı olur

Nasıl kullanılır?

Elma sirkesinin kullanımı çok basittir. Yarım bardak elma sirkesine 4 bardak su eklemelisiniz. Çünkü elma sirkesi asit olduğundan saf halde saçınıza zarar verir su ile seyreltmeniz gerekmektedir. Seyreltiğiniz sirkeli suyla banyodan çıkmadan önce saçınızı durulayın. Bu biraz koku yapacaktır. Ama merak etmeyen kalıcı değil. Biraz zaman geçtikten sonra kokusundan eser kalmayacaktır.

​​​​2. Banyo sonrası kreatin yağı

Banyodan sonra kullanılan saf kreatin yağınız olması gerekir bu kreatin yağı saçınızın kırıklarını onarır hemde parlaklık sağlar.

Na​​sıl kullanılır?

​​​Saçımızı yıkadıktan sonra havluyla bastırmadan saçımız nemli kalacak şekilde kuruluyoruz. Kuruladıktan sonra fındık büyüklüğünde yağı elimize dökelim. Sonra saçların ucundan dibine doğru sürelim. Bu işlemi yaparken saçlarınızı ayırmanız ve bir saç fırçası kullanmanızı tavsiye ederim.

Saçlarınızı 10 parçaya ayırın ve fırça yardımıyla her parçaya yavaşça sürün. Bu işlem bittikten sonra saçlarınız daha canlı ve parlak görünecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!