" /> Saç Dökülmesini Durdurmak Mümkün Mü ? Saç Dökülmesi Sebepleri Nelerdir ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Saç Dökülmesini Durdurmak Mümkün Mü ? Saç Dökülmesi Sebepleri Nelerdir ?

Saç Dökülmesini Durdurmak Mümkün Mü ? Saç Dökülmesi Sebepleri Nelerdir ?

Saç Dökülmesini Durdurmak İçin

Kadın Erkek Pek Çok Kişinin Kaçamadığı Bir Durum: Saç Dökülmesi

Özellikle ilerleyen yaşlarda insanın karşısına çıksa da, genç yaşlarda da saç dökülmesinden muzdarip kadın erkek pek çok kişi vardır. Yazıyı okurken her saç dökülmesi durumunun altında bir hastalık yatmayacağı, bazen dönemsel olarak da saçların dökülebileceği, ancak saç dökülmesi durumunun önlem amaçlı ciddiye alınması gerektiği unutulmamalıdır.

Saç Dökülmesinin Sebepleri

Saç dökülmelerinin sebepleri cinsiyete göre değişir. Erkeklerde saç dökülmesi çoğunlukla genetiktir, nadiren saçkıran sorunu da ortaya çıkabilir. Kadınlarda da genetik faktörler rol oynamakla birlikte, kansızlık, guatr, hormon değişikliği ve menopoz dönemlerinde saç dökülme sorunu yaşanabilir. Ayrıca kanser hastalarında da saç dökülmesi sıklıkla görülür. Işın tedavisinden kaynaklı bu dökülmeler, tedavi başarı ile sona erdikten sonra kesilir ve saçlar tekrar çıkmaya başlar.

Evde Uygulanabilen Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Saç dökülmesini durdurmak için uygulanabilecek tedavi yolları arasında, evde yapılabilecek bazı pratik yöntemler vardır. Bunların içerisinde, aktarlarda satılan bazı bitkisel karışımlar da bulunur.

Sarımsak, Zeytinyağı ve B7 Vitamininin Gücü

Saç dökülmesine karşı en etkili olarak bitkisel yöntem olarak sarımsak bilinir. Doğal bir antibiyotik olan sarımsak, kabukları soyulduktan sonra iyice dövülerek ezilir. Ezilen sarımsak suyu ile birlikte saç diplerine sürülüp biraz bekletilir. Antibiyotik özelliği sayesinde saç diplerini canlandıran sarımsağın, sarımsaklı şampuan olarak hazırda satılan ürünleri de piyasada mevcuttur. Zeytinyağı ile hindistan cevizinin yağını karıştırarak kafa derisine masaj yapmak da, saç köklerini güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Bunların yanı sıra, saç dökülmelerine karşı kesinlikle B7 vitamini önerilir. Biotin olarak da bilinen B7 vitaminini içeren ürünler, saçlarda kullanılabilir.

Saç Dökülmesine Tıbbi Bakış

Alınan önlemlere ve yapılan bakımlara rağmen saç dökülmeleri devam ediyorsa, bunu artık doktor kontrolüne bırakmak gerekir. Saç dökülmesi durumunda ameliyat gerekmez, çoğu durum, saç dökülmesinin ardında yatan sebepler teşhis edilerek, ilaç tedavileriyle kontrol altına alınabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!