" /> Saç Dökülmesinde Isırgan Otu Faydaları Nelerdir , Nasıl Kullanılır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Saç Dökülmesinde Isırgan Otu Faydaları Nelerdir , Nasıl Kullanılır ?

Saç Dökülmesinde Isırgan Otu Faydaları Nelerdir , Nasıl Kullanılır ?

Saç Dökülmesinde Isırgan Otu

Koyu yeşil yapraklı olan, yıl boyu yetişebilen, boyu 1 metreye kadar uzayan birçok faydası bulunan bir bitkidir. Yaprakları tüylü ve tırtıklı olup çıplak elle dokunulduğunda açı veren kimyasal bir madde ile kaplıdır. Çıplak elle toplanması ciltte ciddi tahrişlere neden olur. Bunu yanında saymakla bitmez faydaları vardır. Bunların en önemlileri; idrar sökücü özellikleri, içinde ıspanaktan daha fazla miktarda demir barındırması, anemi hastalığının tedavisine yardımcı olması, sindirim sistemi organlarını, karaciğeri, böbrekleri temizlemesi, soğuk algınlığına iyi gelmesi, bağışıklık sistemine destek vermesi ve saç dökülmelerine iyi gelmesi şeklinde sıralanmaktadır.

Faydaları nelerdir?

Saç dökülmesinde ısırgan otu kullanımı yüzyıllardır kullanılan bir yöntemdir. Saç dökülmesini yavaşlatmanın yanında yeniden çıkmasını sağlamaktadır. İçinde yer alan C vitamini ve mineraller sayesinde besleyici özellikler fazladır. Saçlar üzerindeki etkisi en çok saç foliküllerini beslemesi ile anlaşılmıştır. Otun doğrudan saça sürülmesi haricinde yemek olarak tüketilmesi de faydalıdır. Çorbası, böreği ve haşlama yemeği yapılarak tüketilen ısırgan otu, vücudumuza, demir, A ve C vitaminleri ve protein sağlar. Bu maddeler saç sağlığına iyi gelir. En büyük belirtisi saç dökülmesi olan prostat hastalığına da iyi gelmektedir. Testosteron hormonuyla savaşarak saçların dökülmesinin önüne geçer.

Nasıl kullanılmalıdır?

Doğada bolca bulunabilen ısırgan otu sirkeli suyla kaynatılır. Karışım soğuduktan sonra lavanta yağı ilave edilerek bir kavanozda bekletilir. Kullanmadan önce iyice çalkalanarak saç diplerine sürülür. Masaj yaparak saç diplerine iyice yedirilir.1-2 saat beklenerek deriye ve saçlara nüfus etmesi sağlanır. Ardından saçlar iyice durulanır. Hazırlanan ısırgan otu kürünü, saçların yağlanmasına veya dökülme yoğunluğuna göre her gün veya her hafta kullanmak uygun olacaktır. Sık kullanımlarda durularken şampuan kullanılması saçlara zarar verebilir. Saçlardaki değişim 3-4 defa kullanıldıktan sonra olumlu olarak fark edilecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!