" /> Saç Bakım Maskesi | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Saç Bakım Maskesi

Saç Bakım Maskesi

Saç Bakım Maskesi

Birçoğumuz saçımızın yıpranmasından, dökülmesinden, yanmasından çok şikayetçiyiz. Ne yapsak bu geçer ne yapsak saçımızı eski haline getirebiliriz diye düşünmekteyiz. Saç yanmasına birçok etki eden şeyler var mesela fön, fön çektiğimizde saçımızın kırılmasına ve yıpranmasına sebep oluyoruz. Fön yaptıktan sonra saçlarımız yıpranmasın diye birçok yağ kullanabiliriz. Bunları araştırıp uygulamak mümkündür. Saçlarınıza aşırı derece maşa uygulamak da saçınızın yanmasına sebep olur. Bu neden saçınıza ayda bir maşa uygulayabilirsiniz. Mesela özel günlerde saçınıza maşa veya düzleştirerek fazla saçı yıpratmamış olur.

Saçınızı uygulayabileceğiniz ve saçınızın uzamasını sağlayacağınız birçok maske vardır. Önemli olan saçınızın yapısını bilmek. Saçınız yağlı olabilir, kuru olabilir. Bunlar için maske tarifleri vardır. Televizyon dan veya başka sosyal ağ üzerinden araştırıp bu maskeleri uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı parlak ve yıpranmış gözükmemesi için zeytinyağı kullanan birçok insan var. Gerçekten fayda gördüklerini söyleyen birçok insan var. Tabi ki de en önemli uyarı ise her insan duyduğunuzu saçınıza uygulamamak. Her duyduğunuzu uygularsanız bu sefer saçınız size küsecek ve uzamayı kesecektir. Ve daha çok dökülmeler olabilir. Sonuç da saç tipinizi bilmediğiniz için başka bir insanın yaptığı maskeyi deneyip saçınızdan olabilirsiniz. O maske o insanın saçına iyi gelebilir belki ama sizin saçınız bunu kabul etmeye bilir. Yaptığınız maske saç diplerinizi yara açmaya da sebep olabilir. Bu konularda dikkat etmeniz gerekir.

Her maskeyi uyguladım saçım gene de uzamadı hala dökülme devam ediyor diyorsanız. Doktora başvurmanızda fayda vardır. Doktorunuzun verdiği ilaçlar sayesinde belki de saçınız eski haline dönecektir. Saçımı kestirdim bir daha uzamadı derseniz. Biliyorsunuz ki hiç bir kuaför sizin istediğiniz gibi bir kesi yapmaz. Saçınız çok uzunsa onu daha kısa halle getirebilir. Bu da saçınızın size küsmüş olup bir daha uzamamasını sağlar. Kuaförünüzü iyi seçmenizi tavsiye ederim. Eli hızlı ve güzel kesen birine kestirdiğiniz de saçınızın daha çabuk ve güzel uzadığını göreceksinizdir.

Saçınıza hafta da bir de olsa mutlaka uygulayacağınız maskeniz olsun. Bu zeytinyağı da olabilir başka yağda olabilir. Son olarak da doğru beslenmek ve sağlıklı beslenmek de saçlarınıza büyük etkisi vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!