" /> Rimel Nasıl Sürülür ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Rimel Nasıl Sürülür ?

Rimel Nasıl Sürülür ?

Gözlere yapılacak vurgu rimel ile sağlanır. Adını Fransızca olan Rimmel markasından almıştır. Maskara olarak da anılmaktadır. Tüp içinde bulunan fırça yardımıyla kirpik tarama işlemi gerçekleşir. Kadınların sağ kolu olduğu gibi yüzün de en gözdesi rimel ile gerçekleşir.

Rimel, makyaja son nokta koyulan bölümdür. Rimel, gözleri ve bakışları anlamlandıran makyajın olmazsa olmazıdır. Rimel; kirpikleri taramak olarak gerçekleştirilen bu esnada kirpikleri gürleştirip daha uzun ve dolgun göstermeye yarayan eylemdir. Bu işlem makyajın tamamlayıcısı ve gözlerinde dikkat çekici bir noktasıdır.

KİRPİK TİPİNE GÖRE RİMEL SEÇİMİ

Rimelin kendi içinde çeşitleri mevcuttur. Önemli olan bir nokta ise kirpik tipinizdir. Seyrek kirpiklerin dolgunlaştırılmaya ihtiyacı vardır. Kısa kirpiklerin uzun görünüm sağlaması gerekir. Dağınık kirpik telleri ise düzene sokulmalı ve görünüm olumlu etkiye çevrilmelidir.

Kısa ve düz kirpikler; bu çeşitteki kirpikleri uzun ve kıvrımlı göstermek için düz veya kıvrımlı ve ince uçlu rimel seçilmelidir. Kirpiklerin kıvrım görüntüsü için ince ve düz fırça tipine sahip rimel faydalı olacaktır. Düz kirpik tipi olması nedeniyle ince uçlu fırça yardımı kirpiklerin her birine boyanın iletilmesi açıcından olacaktır.

Uzun ve kıvrımsız kirpiklerde önemli olan nokta kıvrımı yakalamaktır. Uzun olan kirpiklerin normaldeki avantajı düşük kirpilerde dezavantaja dönüşür. Bunu tersine dönüştürmek adına orta kalın kıvrımda fırça tipi olan rimel seçilmelidir.

Seyrek kirpiklerde önem arz eden nokta hacimdir. Hacmi rimel yolu ile sağlamak ve bakışları yoğunlaştırmak önemlidir. Dolgun ve kalın uçlu rimel yolu ile boya maddesinin fırçada daha fazla bulunması kirpiklere daha yoğun kıvamla ulaşmasını sağlayacaktır.

Dolgun ve düşük kirpiklerin fırça tipi girinti çıkıntı bulunan küçüklü büyüklü rimeldir. Bu işlem zaten dolgunluğa sahip kirpiklerin kıvrım yakalamasını sağlayacaktır.

Birine yapışık kirpikler, bu tip kirpikler birbirlerine yapışık oldukları için seyrek bir görüntü oluşturacaktır. Bu görüntüden kurtulmak adına kısa ve sık fırça teline sahip rimel kullanılmalıdır. Aynı zaman rimel işlemine geçmeden önce kirpik tarağı ile taramakta etkili olacaktır.

RİMEL SÜRMEYE YARDIMCI ARAÇLAR

Doğru rimel seçimi ile hoş bir görüntü elde etmek başlıca kuraldır. Bu işlemi destekleyici ve işinizi kolaylaştırıcı birkaç araç bulunmaktadır. Kirpik tarağı; rimel sürmeden evvel bir aşamayı oluşturur. Tercihe göre rimel sürüldükten sonra da rötuş etkisi bulunur. Kirpik tarağı ile kirpiklerin taranması, rimelin tam etkisini ortaya çıkarmasını sağlayacaktır. Rimel sürüldükten sonra oluşan kirpik yapışması veya topaklanmayı gidermek için de kirpik tarağı kullanmak yararlı olacaktır. Kirpik kıvırıcı; bu aracı da rimel sürmeden evvel veya rimel sürdükten sonra kullanabilirsiniz. Rimel sürmeden evvel uygulamanız daha yararlı olacaktır. Rimel sürüldükten sonra kirpik kıvırıcı kullanımı kirpikler kırılmalara yol açabilir. Aynı zamanda makyaj yapılmaya üşenildiği durumlarda da kurtarıcı olacaktır. Kirpiklerin kıvrımlı ve şekillendirilmiş olması makyaj yapılmadığı durumları destekleyecektir.

RİMEL SÜRME YÖNTEMLERİ

Rimel sürerken kirpik diplerinden sürülmeye başlanmalıdır. Bu işleme kirpik uçlarından başlanırsa kirpiklerin ağırlık noktası uçlarda olacak ve düşmeye neden olacaktır.

Rimeli kirpik diplerine sürdükten sonra tüm kirpiklere boya etkisini yaymak için zig zaglar oluşturarak kirpik uçlarına gidilmelidir. Bu yöntem ile kirpiklerini boyayı daha iyi hapsedecek ve daha yoğun görünmesi sağlanacaktır.

Rimel kirpik diplerinde iken gözünü sıkarak baskı uygulamanız kirpiklerin kıvrılmasını kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda rimel boyasını daha iyi yansıtacaktır.

Rimeli kirpiklerinizin üzerinde fırçaya sarılacak şekilde döndürme işlemi gerçekleştirmeniz yine belirgin kıvrımlar oluşturacaktır. Bu yöntem göz kapağı hizasından uygulanır ve dikkat edilmesi gerek göz kapağınızda makyajı dağıtmamak olacaktır.

RİMEL İLE SİHİR ETKİSİ

Püf noktalar her zaman için hayat kurtarıcısıdır. Rimel ile daha dolgun kirpiklere ulaşmanın püf noktası iki farklı rimel kullanmaktan geçer. İki farklı fırça ile rimeli uygulamanız için bu iki işlem arasında rimelin kurumamasına dikkat etmelisiniz. Kuruyan rimel kabuklaşır ve ikinci aşamaya geçilemeyebilir.

Rimel ile çarpıcı bakışları yansıtmanın bir başka yolu ise pudra kullanmaktır. Bebek pudrası ile uygulanan bu yöntem ilginç sonuçlar getirecektir. Öncelikle ilk kat rimeli sürmeniz gerekmektedir. Ardından bir far fırçası yardımı ile kirpiklere hafif dokunuşlarla pudrayı serpin. İkinci kat rimele geçmeden evvel bu iki aşama arasının kısa olması gerekmektedir. İkinci kat rimel sürüldükten sonra işlem tamamlanacaktır.

Rimel fırçası üzerinde fazla olarak bulunan boyanın kirpiklere olumsuz etkisi olacaktır. Topaklanmaya yola açacak bu unsura dikkat etmek gerekmektedir. Kirpiklerin yoğun boya ile yanlış şekil alması da bir diğer hata unsuru olacaktır. Rimeli az boya ile daha çok dokunuş uygulayarak sürmek en doğru yoldur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. 2 tip rimel kullaniyorum şahsen çünkü üst kirpikleri kivirirken kalin dolgun bi rimel alt kirpiklerim kisa oldugu icin kalin firca ile zor oluyor bu yuzden ince uzun fircali rimel daha mantikli

  2. Geceleri gül suyu ile dinlendirdidim gözlerimi makyaj yaparken daha canlı hissediyorum. Gözlerim de topaklanma yaoan fircalari tercih etmiyorum.eger bir kac kullanimdan sonra topaklandiysa bu normal çünkü rimel kuruyor etkisini kaybediyor yenisi ile degistirin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!