" /> Renkleri Karışan Kıyafetler Nasıl Temizlenir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Renkleri Karışan Kıyafetler Nasıl Temizlenir?

Renkleri Karışan Kıyafetler Nasıl Temizlenir?

Renkleri Karışan Kıyafetler Nasıl Temizlenir?

Bazen kıyafetlerimizin renkleri birbirlerine karışabilir. Bunu engellemenin yolu olmasa da bugün size renkleri karışan kıyafetleri nasıl temizleyebileceğinizi açıklamaya çalışacağım. Bu durumda asla pes etmeyen birkaç yöntem uygulayarak eski renklerine kavuşmasını sağlayabiliriz.

Her Lekeye Anında Müdahale Edin

Öncelikli olarak ne kadar erken müdahale edersek o kadar işimiz kolaylaşır. Her lekeye anında müdahale ettiğiniz gibi bu duruma da anında müdahale etmeniz gerekir. Çünkü bekleyen ve kuruyan çamaşır da renk derine işler bu durumda işimizi zorlaştırır. Renk kumaşın derinine işlerse çıkması mümkün olmayabilir.

Renkliler için kullandığımız toz veya sıvı deterjan ile birlikte çamaşırı tek başına tekrar yıkayın. Yüksek devir çamaşır türüne zarar vermez ise yüksek devir kullanmayı tercih edin. Isısı yüksek derece de olursa çıkma ihtimali de yükselir fakat çamaşıra da zarar verebilir. Bunu önlemek için etiket kısmını mutlaka kontrol edin.

Detarjana Yatırma Yöntemi

Çamaşırı yıkadıktan sonra da eski rengine kavuşmadı ise bir diğer yöntem olan deterjana yatırma yöntemini kullanın. Boyası zarar görmüş olan çamaşırınızı deterjanlı suya yatırın. Giysinin üzerinde yazan yıkama talimatlarına mutlaka uyun. Ve bu işlemden sonra tekrar makinede yıkayın. Bu yolla da çözüme kavuşmamanız halinde kıyafetiniz ile aynı renk olan başka bir kıyafet ile yüksek ısıda yıkayabilirsiniz.

Güçlü Leke Çıkarıcılar

Bir diğer yöntem ise güçlü leke çıkarıcılar kullanmak. Mutlaka kullandığınız leke çıkarıcının renkliler için olmasına özen gösteriniz. Leke çıkarıcı ürünün talimatlarını okuyup kıyafetinize uygulayınız.

Profesyonel Leke Çıkarıcılar

Bu yöntem de işe yaramaz ise profesyonel leke çıkarıcı ürünleri denemeniz de fayda var. Bu ürünleri kuru temizlemecilerde bulabilirisiniz. Dikkat etmeniz gereken şeyler ise bu ürünlerin çok güçlü kimyevi karışım olduğunu unutmamak gerekir. Mutlaka kullanma talimatlarını uygulayın. Bu sayede hem sizin hem de kıyafetinizi korumuş olursunuz. Bu yöntemler de çıkarmaz ise kuru temizleme firmalarına başvurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!