" /> Pratik Eye-liner Nasıl Çekilir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pratik Eye-liner Nasıl Çekilir?

Pratik Eye-liner Nasıl Çekilir?

İyi bir makyaj göz güzelliğini daha üst seviyelere çıkarabilir. Yüze anlam kazandıran makyaj yoluyla kendinde kusurlar olduğunu düşünen ve yüzünün bazı hatlarını beğenmeyen hanımlar bunların en aza indirilebileceğini bilmelidir. Bu yönüyle makyaj hanımların kendisiyle barışık yaşamanın yollarını açık tutmaktadır. Minimalist yaklaşan bazı hanımların makyaj çantasında sadece bir kalem ve bir ruj bulunsa bile kusur kapatıcı, hatları belirginleştirici adam akıllı bir makyaj yapmak isteyenlerin çantasında daha fazlası bulunmalıdır. Makyaj malzemesi listelerinin en başına ruj ve kalemden sonra belki de eye-liner yazılmalıdır. Gece ve gündüz makyajlarının en aranılan ürünlerinden biri olan eye-liner o kadar dikkat çekicidir ki her yaşta hanım tarafından en az bir kere denenmiştir. Her konuda olduğu gibi eye-liner sürme konusunun da pratik yolları bulunmaktadır. Yazımızın devamında eye-liner çeşitlerinin neler olduğu ile birlikte pratik eye-liner nasıl çekilir? gibi sorularınıza cevaplar bulacaksınız.

Eye-liner Çeşitleri

Göz tipleri farklı olsa da her kadın günlük hayatında bile eye-liner kullanarak belirgin, çarpıcı bir bakışa sahip olabilir. Üç farklı eye-liner alternatifi bulunmaktadır. Deneme yanılma yoluyla da olsa kadınlar kendine en çok uyana karar verebilecektir.

Kozmetik piyasasında

*Jet eye-linerler

*Keçe uçlu eye-linerler

*Likit eye-linerler adıyla üç farklı eye-liner çeşidi satılmaktadır.

Hangi eye-liner çeşidi nasıl kullanılır?

Jet eye-linerler akıcı ve mat bir yapıdadır. Uygulaması oldukça kolay olup dağılmayan bu eye-liner çeşidi kalem olarak değil küçük kapların içinde satılmakta olup uygulamak için fırça gerektirmektedir.

Keçe uçlu eye-liner kalem biçimindedir, sürülmesi kolaydır, kullanışlıdır ama diğer eye-linerler çeşitleri gibi pürüzsüz ve çok yoğun bir hat elde edilemeyebilir. İyi kaliteli olanlarında sorun olmasa da daha düşük kaliteli keçe uçlu eye-linerler gün boyu dayanmayacak, dağılıp silikleşecektir. Bu eye-liner çeşidiyle göz kapağına içten başlayıp dışa doğru ilerleyerek çizgi çekilebilir veya çizgi yerine ufak noktalar yapılıp ardından üzerinden geçilip çizgiye dönüştürülebilir. Kısa bir süre de olsa boyanın göz kapağının diğer kısımlarına bulaşmaması için kuruması beklenmelidir.

Likit eye-linerler çok keskin ve koyu bir görünüm vermektedir. Çoğu fırçalı küçük bir tüp içinde satılır. Bazı tipleri ise fırça uçlu ama kalem biçiminde olup kullanımı fırçalılardan daha kolaydır. Kullanımı çok dikkat gerektiren likit eye-linerlerin kuruması için biraz beklenmelidir. Likit eye-linerlerin sürülmesi gereken yer yalnızca üst göz kapağıdır.

Eye-liner Sürmek Zor Mudur?

Deneyimsiz veya ilk kez kullanacak olan birinin tereddütleri olabilir. Gerçekten de ilk kullanımda biraz zorluk çekilecektir. Pratik eye-liner sürmenin yollarıöğrenilerek gözlerde özlenen görüntüye kavuşulabilir. En büyük sıkıntı ellerin titremesidir. Birkaç defa denemeden sonra kullanıcı daha rahat hissedecek, gözlerin üstüne eye-liner sürmenin o kadar zor olmadığını görecektir.

Pratik Eye-liner Sürmenin İpuçları

Eye-liner kullanmaya başlamadan önce siyah göz kalemiyle ilgili el pratiğiniz olmalıdır. Bu durumda eye-linere geçiş yapıldığında yaşanan sıkıntılar en aza inecektir. Genel tercih siyah eye-linerden yanadır. Siyah hem sarışınlara hem de koyu renk saçları olanlara uyan bir renktir. Eye-liner sürmeye göz pınarından başlamak hatadır. Gözün diğer ucundan başlamak gerekir ancak eli hiç kaldırmadan tek bir hamlede diğer uca doğru sürmeye çalışmak da hata yaptıracaktır. Günlük bir makyajda kullanılacaksa kuyruk kısmı çok uzun yapılmamalıdır. Eye-liner sürülürken göz kapağı biraz çekilerek gerilebilir ama fazla germek de doğru olmayacaktır. Göz pınarından itibaren sürülen eye-liner gözleri daha iri gösterecektir. Kirpikler kıvrılacaksa eye-liner sürmeden önce kıvrılmalıdır.

Taşan Eye-linerin Düzeltilmesi

Eye-liner sürerken dikkatli olunsa da bazen ufak taşmalar, orantısızlıklar oluşabilir. Makyaj temizleme mendilleri hataları düzeltme konusunda imdada yetişebilse de kulakların temizlendiği pamuklu çöplerin ucuna sürülen bir miktar makyaj temizleyici sıvı ile de silinip hatalar giderilebilir.

Kazandırdığı iddialı görüntüden hoşlananlar ve kullanmaya alışanlar için eye-liner vazgeçilmesi zor bir makyaj ürünü haline gelecektir. Siz de deneyin, neden yapmayasınız?

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Göz kapagimla gozumun kesistigi yerin ucunu hafif birlestirerek bu islemi yapiyorim tabi herkesin göz tipi farklı. Uzun kisa veya ince kalin cekmk kisiye kalmış bir seçim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!