" /> Poliüretan Kumaş Nedir, Bu Kumaşları Temizlerken Nasıl Bir Yol Temizlenir ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Poliüretan Kumaş Nedir, Bu Kumaşları Temizlerken Nasıl Bir Yol Temizlenir ?

Poliüretan Kumaş Nedir, Bu Kumaşları Temizlerken Nasıl Bir Yol Temizlenir ?

Poliüretan Kumaş Nedir, Bu Kumaşları Temizlerken Nasıl Bir Yol İzlenir ?

Birbirinden farklı yapıda olan birçok kumaş çeşidinin kendine özgü yapısı olduğu gibi kendine özgü temizleme yöntemleri de bulunmaktadır. Bu kumaş türlerinden birisi de poliüretan kumaşlardır. Likralı yapısından dolayı çok fazla tercih edilen tayt ya da bazı pantolonlar gibi esnek giysiler poliüretan kumaşlardan üretilmektedir.

Önceden çok fazla tercih edilen bu kumaşlar ya da bu kumaşlardan üretilen çeşitli kıyafetler günümüzde yerini daha çok lastiğe bırakmış durumdadır. Esneme özelliğinden dolayı çok tercih edilen bir kumaş çeşididir. Mayo ve vücudu saran pantolonların da üretiminde tercih edilen poliüretan daha önceki zamanlarda kıyafetlerin vatkalarında da kullanılan bir malzemeydi. Esnek yapısından dolayı vücuda tam oturması ve böylece daha şık bir görüntü sağlaması tercih edilmesindeki en önemli unsurlardan birisidir.

Ancak poliüretan kumaşları çamaşır makinenizde çok yüksek sıcaklıklarda yıkamanız kumaşınız için çok yanlış bir karar olur. Çünkü içerisinde çoğunlukla lastik bulundurduğundan dolayı yüksek ısıda bu özelliğini kaybetmektedir. Özellikle mayo gibi kıyafetlerinizde elde ılık su ile temizlemeniz en doğru karar olacaktır. Eğer poliüretan kumaşlardan yapılmış kıyafetlerinizi çamaşır makinesinde yıkamak istiyorsanız düşük ısıda yıkama yapmanız gerekmektedir. Poliüretan kıyafetlerinizi yıkadığınızda kuruması için makinenizin kurutma bölümünü kullanmamanız gerekmektedir. Çünkü bu şekilde yaparsanız kumaşın yapısı bozulabilir.

Bunun yerine bu tür kıyafetlerinizi güneş görebilen fakat çok temas olmayan yarı gölge bir yerde asarak kurutmanız gerekmektedir. Suni ipek de yine aynı şekilde ılık su deterjan ile yıkanmalıdır. Suni ipek gerçek ipek gibi olmasa da yine de bu tür kumaşların da hassas bir şekilde dikkat edilerek temizlenmesi gerekmektedir. Ayrıca bu tür kumaşlardan yapılmış kıyafetleri aldığınızda kıyafetlerinizin zarar görmemesi için giysilerin üzerinde belirtilen yıkama talimatlarına kesinlikle uymanız gerekmektedir.

Poliüretan kumaşların nasıl temizlenmesi konusunda biraz bilgi vermeye çalıştık. Bu konuda en önce kumaşın yapısını iyi bilmeniz kumaşa uygulayacağınız temizlemeyi kolaylaştıracaktır. Be nedenle de kıyafetlerinizi satın aldığınız yerdeki yıkama ve kurutma talimatlarını dikkate almanız gerekmektir. Bu doğrultuda bir temizle işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde daha uygun bir temizleme işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. Böylece kıyafetleriniz daha uzun ömürlü olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!