" /> Perde Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Perde Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Perde Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Perde Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Bugün size evlerimizi süsleyen, dışarıdan ışık almayı engelleyen ve evimizin içini göstermeyi engelleyen perdelerimizin temizliğinden bahsedeceğim.

Perde Temizliği ve Bakımı

İlk olarak perde kumaşlarının ne olduğunu bilip ona göre hareket etmeliyiz. Çünkü Perde temizliği ve bakımı için bunu bilmem kesinlikle şarttır.

Elektrikli Süpürge İle Perdelerin Tozunu Alın

Perdelerimizin uzun süre temiz kalmalarını sağlamak içinde 2-3 günde bir elektrikli süpürge ile süpürüp yüzeyindeki tozları aldığınızdan emin olun. Bunu yaparken de elektrikli süpürgenin başına geniş yüzeyli döşeme başlığını geçirmeyi unutmayınız.

Perdelerinizin Güzel Kokması İçin Oda Spreyi Kullanın

Bu işlemden sonra ise perdelerinize oda spreyi sıkarsanız evinizi hoş koku bürünecektir.

Perdelerin Yıkanması

Şimdi ise yıkama kısmına göz atabiliriz. Öncelikle perdelerinizi indirin ve korniş başlıklarını yavaş yavaş çıkartın. Genellikle ince tül perdelerinizi elde yıkamanız tavsiye edilir. Eğer buna ayıracak zamanının yoksa makinenize ön yıkama yaptırmadan düşük devirde yıkayınız. Kurutma işlemi makine de olmamalıdır. Bu perdenizin kırışmasına ve de yapısının bozulmasına sebep olur. Şimdi elde yıkama için öncelikle perdelerinizi ılık deterjanlı su da 15-20 dakika boyunca bekletin. Daha sonra çitilemeden elinizde nazikçe yıkayın. 2-3 defa durulayın ve sıkmadan perdelerinizi asın. Perdelerinizi sıkmadan asarsanız ütüleme işlemine gerek olmayacaktır. Perdelerinizi nemli bir şekilde asmalısınız. Perdelerinizi güneşte kurutmayınız. Damlaması biten perdenizi hemen olarak asınız. Eğer ki perdelerinizi ütülemek isterseniz enine doğru değil boyuna doğru düşük ısıda ütüleme yapınız. Ütüleme esnasında perdelerinizin üzerine düz nevresim veya buna benzer eşya koyup ütülerseniz perdelerinizin yanma riski ortadan kalkacaktır. Yıpranmış eski perdelerinizi dikkatli bir şekilde yıkayınız. Bu tür perdeleri sıkı olmayacak şekilde bir yastık kılıfına koyarak elinizde yıkama yapabilirsiniz. Soğuk su ile 15-20 dakika kadar elinizde ön yıkama yapın. Ve daha sonra fazla suyunu sıktıktan sonra aynı yöntem ile 2 defa durulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!