" /> Muhtelif Yerlerde Oluşan Kahve Ve Çay Lekelerini Temizlemenin Yolları Nelerdir | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Muhtelif Yerlerde Oluşan Kahve Ve Çay Lekelerini Temizlemenin Yolları Nelerdir

Muhtelif Yerlerde Oluşan Kahve Ve Çay Lekelerini Temizlemenin Yolları Nelerdir

Muhtelif Yerlerde Oluşan Kahve Ve Çay Lekelerini Temizlemenin Yolları Nelerdir

Ülkemizde çokça tüketilen çay veya kahve ile olur da bir gün bir kaza geçirirseniz nasıl temizleyeceksiniz şimdi size bunu açıklayacağız. Üzerinize kahve döküldü ve hazırlıksız yakalandınız ilk yapacağınız şey kahve dökülür dökülmez ılık suyla ıslatılan temiz bez yada tuvalet kağıdı ile leke kurumadan nemlendirmek olmalıdır. Bu işlemi yaptıktan sonra kuru bir bez veya peçete ile lekenin üzerine hafif hafif dokunarak suyunu alabilirsiniz.

Kahve Ve Çay Lekelerini Temizleme Yöntemleri

İlk aşamada bu önlemler alındığında lekenin çıkması daha kolay olacaktır. Halılarda ki kahve ve çay lekelerini temizlemek için bazı karışımlar vardır. Genellikle bu lekeleri temizlemek için halı deterjanları da kullanılmaktadır, fakat bazı insanlar kimyasal madde kullanmaktan uzak durmak isterler.

Kimyasaldan uzak durmak isteyenler sirkeli ya da karbonatlı su karışımlarından kullanılabilir. Hangi malzemeyi kullandığınız kadar nasıl kullandığınızda önemlidir. Karışım ya da deterjanı halıya çok sıcak olmayacak şekilde uygulamanız sonra da durulamanız yeterli olacaktır.

Poliüretan Kumaşlar Nasıl Temizlenir?

Günümüz de destekli çorap, esnek mayo, streç şort ve streç pantolon yapımında kullanılan poliüretan kumaş asıl yerini maalesef lastiklere bırakmıştır. Poliüretan malzemesi ile şort, çorap, mayo haricinde bir zamanlar vatkalar da üretilmekteymiş. Vatka ceket ve benzeri giysilerin omuz kısmına o giysinin omuzlarını dik gözükmesi için konulan parçadır. Poliüretan kumaş ile yapılan esnek olan kıyafetleri deterjanlı sıcak su ile elinizde veya çamaşır makinesinde otuz veya kırk derece civarında kısa programda yıkamanız uygun olacaktır. Yıkanan bu giysileri çok güneş görmeyen yarı gölge olan bir yerde kurutmanız kumaş için daha sağlıklı olacaktır. Bu tür giysileri kesinlikle kurutma makinesine atarak yoğun sıcağa maruz bırakmamalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Markette calistim için zaman zaman bu tarz lekelerin müdürü olabiliyorum karbonat bu durumlarda kullanılabilecek en şahane ürün

  2. Islak mendille oyalayıp daha sonra suda beklemiyorum sıvı deterjan ile bu işlerinizi kolaylaştırmakta

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!