" /> Moda Nedir Kalbi Nerede Atar Geçmişten Günümüze Nasıl Gelmiştir | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Moda Nedir Kalbi Nerede Atar Geçmişten Günümüze Nasıl Gelmiştir

Moda Nedir Kalbi Nerede Atar Geçmişten Günümüze Nasıl Gelmiştir

Moda nedir ?

Modanın sözlük anlamı bir zaman dilimi içerisinde öne çıkan giyim kuşam tarzlarını ifade ederek sadece giyim değil genel davranışlar olarak edebiyat, yemek,mimari sanat gibi birçok alanda etkin olan toplumsal bir beğeni anlatmak için kullanılan bir deyimdir. Türk Dil Kurumu tarafından yayınlanan türkçe sözlükte moda kelimesi birkaç çeşit ile tanımlanmaktadır. Bu tanımlardan bazıları süslenme özentisi ile toplum yaşamına giren geçici yenilikler bazısı ise değişiklik ve beğeni toplamak için bir şeye karşı gösterilen aşırı düşkünlük olarak veya geçici olarak toplumsal beğeniye uygun olan terimlerdir. Giyinmek şık bir görüntüye sahip olmak insanoğlu için çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle iş görüşmelerinde düğünlerde, davetlerde ilk izlenim insanlar için oldukça önem arz etmektedir. Her sektör için veya farklı iş grubu için değişik tarzlarda giyinmek gerekir. Örneğin bir iş görüşmesine giderken klasik çizgilerle hazırlanmış takımlar genelde daha fazla tercih edilir. Günlük hayatta her bireyin kendine özgü farklı bir tarzı vardır. Kimi insanlar daha rahat giyinmeyi severken kimiside daha çok şık olmayı tercih etmektedir. Farklı tarzlar yaratmak isteyen insanlar biraz daha fazla uğraşarak kendi modalarını yaratabilirler.

Modanın kalbi nerede atar ?

Modanın başkentleri olarak sayılan birkaç belli ülke bulunmaktadır. Bunların başında New York Milano Paris Londra modanın kalbinin attığı yerdir. Moda denince ilk akla gelen şey kıyafettir Ancak moda sadece kıyafetle ilgili değil müzik, sanat, edebiyat, tiyatro gibi farklı birçok alanda yer almaktadır. Moda demek pahalı bir şey almak demekmidir kesinlikle böyle değildir Çünkü pahalı bir çok şey vardırki beş para etmez ama o şeylere asıl para verdiren şey bu ürünlerin markasıdır. Giyim konusunda önemli olan şık giyinmek ve renklerin uyumlu olması rahat ve aynı zamanda farklı tarzlar oluşturmak giyimin bir çeşit modasıdır.

Geçmişten günümüze moda nasıldır ?

Belirli bir akıma kapılarak benzer ama farklı giysilerde modayı oluşturmuş insanlar dünyada 20 li yıllarda başlayan moda akımı ülkemizde ise 50 yıllara dayanmaktadır. Eski dönemlerden itibaren ülkemizde yavaş yavaş başlayarak farklı giyim tarzları oluşmaya başlamıştır. 1950 yıllarından itibaren dünya modasını takip etmeye başlamış olan ülkemiz son yıllarda ön plana çıkan bir çok ünlü modacı yetiştirmiştir. Öyleki yabancı birçok ülkede kendi moda tasarımcılarımızın birçok ürününü rahatlıkla bulacak haale gelmiştir. Renk olarak beyaz sarı yeşil mavi gibi bütün canlı renkler modada yerini almış ve son yıllarda moda olan birçok stiletto tarzı ayakkabılar yazlık açık modeller renkli şeffaf babetleri moda olmuştur. Ve daha birçok uçuk renkler modadaki yerlerini almışlardır. Ve son yıllarda çok farklı tarzlar ve renkler moda olmaya başlamıştır

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!