" /> Mobilya Bakımının Ve Temizliğinin Başlıca Olmazsa Olmazları Nelerdir | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mobilya Bakımının Ve Temizliğinin Başlıca Olmazsa Olmazları Nelerdir

Mobilya Bakımının Ve Temizliğinin Başlıca Olmazsa Olmazları Nelerdir

Mobilya Bakımının Ve Temizliğinin Başlıca Olmazsa Olmazları Nelerdir

Ahşap mobilyalar da hem çizikleri yok etmek hem de yıpranmış mobilyayı parlatmak istiyorsanız kahverengi ayakkabı boyasını mobilyanın üstüne uygulayabilirsiniz daha sonra da boya kuruyunca üzerine cila sürmelisiniz. Ahşap mobilyanız varsa temizledikten sonra mobilyanın yüzeyine mutlaka limon suyu uygulamalısınız.

Limon suyunun miktarını ayarlamak için ise yaklaşık bir litre kadar suyun içine bir tane büyük limon sıkmanız sizin için yeterli olacaktır.temizlikten sonra ahşap mobilyaya uyguladığınız limon suyu sayesinde mobilyanın uzun süre boyunca parlak kalmasını sağlamış olacaksınız. Ahşap mobilyaları temizlerken hızlı, pratik ve işe yarayan bir uygumla istiyorsanız mobilyalarınızı soğuk çay ile temizleyebilirsiniz. Çay ve limonla temizlediğiniz mobilyalarda kimyasal temizlik maddelerinden korumuş olursunuz ve sizler için daha sağlıklı bir yöntem olur.

>Mobilya Cilası Nasıl Yapılır?

Cila işine başlanmadan önce işlemin yapılacağı yerin kirlenmemesi için tedbir alınmalıdır. Tedbir için de yerlere gazete ve benzeri şeyler serebilirsiniz.Cila işleminden güzel sonuçlar almak istiyorsanız cila yapılacak mobilyaların temiz olması gerekmektedir. Bunun için ciladan önce mobilyayı sabunlu su ve bir bez yardımı ile silebilirsiniz. Mobilyanın tezliğini yaparken su kullanımını abartmamalısınız çünkü fazla su mobilyaya zarar verebilir. Temizlikten sonra diğer işlemlerin yapılabilmesi için ahşabın iyice kuruması beklenmelidir. Ahşap kuruduktan sonra da zımparalama işlemi yapılmalıdır. Zımpara işi güzel bir şekilde yapıldığında cila işinden de iyi sonuçlar alınacaktır. Zımpara ahşap damarları yönünde ileri geri hafif bir şekilde hareket ettirilerek yapılmalıdır. Zımparanın ardından kalan tozlar fırça yardımıyla temizlenmelidir. Sırada ise cilalama vardır. Cilalama metal içermeyen fırçalar ile yapılmalıdır. Cila sürme işlemi hızlı bir şekilde yapılmalıdır. Fakat cilanın tüm gözeneklere yayılmasını sağlamak için dikkatli olunmalıdır. Cila karaçam dışındaki bütün diğer mobilyalar da sonuç verimlidir. Ciladan sonra isteğe göre mumlama, astarlama gibi işlemlerinde yapılması önerilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!