" /> Mantarların Kararması Nasıl Engellenir? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mantarların Kararması Nasıl Engellenir?

Mantarların Kararması Nasıl Engellenir?

Yemeğin tadının güzelliği kadar sunumunun da güzel olması gerekir. Bu yüzden mutfakta yemeğin tadının güzel olması için elimizden geleni yaptığımız kadar görünümünün de güzel olması için elimizden geleni yapmalıyız. Mantar pişirilirken zaman fazla uzadığında mantarlar hemen kararmaya dönebilmektedir.

Mantar Nasıl Beyaz Kalır?

Mantarın pişerken kararmaması için ilk yöntem limon kullanmaktır. Mantarı yıkadıktan sonra limonlu suyun içinde bekletebilirsiniz. Böylece mantarın bir nebze olsun kararmasını önleyebilirsiniz. Ancak bu yöntemi kullanan kişiler pek de memnun kalmaz. Mantarı tencereye alıp pişirirken de bir iki damla limon sıkabilirsiniz. Mantar suyu gördüğü zaman hemen içine çekmeye başlar ve şişer bunun için ilk önce mantarın topraklarını peçeteyle silip sonra yıkamayı tercih edebilirsiniz. Ya da mantarın kabuğunu soyabilirsiniz. Ayrıca mantar suyu içine çektikçe hızlıca kararmaya başlamaktadır. Bu şekilde mantarı temizleyerek kararmasından kurtarabilirsiniz.

Mantarı pişirirken seçilen tencere de oldukça önemlidir. Alüminyum tencere kullandığınızda mantarlar pişerken kararmaya başlar. Çelik tencere kullanıldığında ise mantarların renginde herhangi bir değişiklik olmayıp beyaz kalır. Bu yüzden mantarı pişirirken çelik tencere seçmeye özen göstermelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!