" /> Makyajsız Güzel Görünmek | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Makyajsız Güzel Görünmek

Makyajsız Güzel Görünmek

Makyajsız güzel görünmek mümkün değil gibi düşünen birçok insan aslında çok büyük bir yanılgı içerisindedir. Çünkü makyaj aslında bizim asıl olan güzelliğimizi kapatmakta, güzelliğimizi sıradanlaştırmakta ve bizi yıpratmakta. Yıllardan beridir makyaj yapan bir insan için hayatından makyajı çıkardığınızda muhtemelen dışarı bile çıkmaya çekinir hale gelecektir. Aslında yaptığınız makyajlar sizlerin birer maskesi haline gelmiştir ve bu maskelerden de biran evvel kurtulmak gerekmektedir. Unutmayın ki yaptığınız bu makyajlar asıl benliğinizi yansıtmadığı gibi karşınızdaki insanı da kandırmaya yönelik bir tutum sergilemektedir. Siz her ne kadar aksini iddia etseniz de durum bu şekilde. Bu yüzden makyajsız bir hayatı benimsemek gerekli, ayrıca makyajsız insanların daha güzel göründüğü yapılan araştırmalar, anketlerce kanıtlanmıştır. İnsanların makyajlı insanlardan çok makyajsızları tercih ettiği bir gerçektir.

Makyajsız Güzel Görünmenin Yolları

Makyajsız güzel görünmenin yolları vardır. Bunlar cildimize düzenli bakımlar yaparak gerçekleşir. Zaten yapılan makyajlarda cildimizi olduğundan fazla yıpratmakta ve artık makyajla bile yüzümüze bakılmayacak hale getirmektedir. Bu yüzden hem makyajsız hem de bakımlı bir cilt ile uzun yıllar güzel görünüme sahip olabiliriz. Bunun için cildimizi iyi temizlemeliyiz, unutmamalıyız ki sağlıklı bir görüntünün ve cildin en temel sırrı temizliktir. Cildimizi düzenli olarak nemlendirmeliyiz, yaşımıza ve cilt tipimize uygun nemlendiriciler ile gün içerisinde cildimizi nemlendirmek hem sağlıklı hem de güzel bir görüntüye kavuşmamızı sağlayacak önemli unsurlardan bir tanesidir. Ayrıca günlük iş hayatı ve özel hayatın koşuşturmasından dolayı bazı kadınlarda göz çevresi çok çabuk yıpranmakta ve en çok kullanılan makyaj malzemeleri de bu alanda uygulanmaktadır. Bu yıpranmayı makyaj malzemeleriyle kapatmak yerine göz çevresine uygun nemlendirici kremler ve yaşınıza uygun serumlar ile daha dinç ve genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Gündüzleri parlatıcı etkiye sahip olan göz çevresi kremlerini kullanmakta sizi gözaltı makyajlarını kullanmaktan kurtaracaktır. Günde en az yedi saat uyumakta cildinizin yenilenmesi için gereklidir. Özellikle gözünüzün altındaki morluklardan muzdaripseniz günlük yedi sekiz saatlik bir uyku bu morlukların giderilmesinde yardımcı bir rol üstlenecektir. Haftada bir yüzünüze cildinize en uygun maskeleri sürmek cildinizdeki ölü derileri temizleyip onaracaktır ve daha güzel ve canlı bir görünüm elde etmenize olanak tanıyacaktır. Yüzünüzün en direk görünen yerlerinden biri olan kaşlarınıza da bakım yapmanız gerekli elbette. Kaşlarınızı günlük güzelce tarayıp ayrıca fazlalıklarını da aldığınız zaman çok güzel bir görüntünün ortaya çıkacağına şahit olacaksınız. Eğer kaşlarınız yeterince sık değilse de uygun bakım ürünleriyle tedavi edebilirsiniz.

Makyajsız Hayat

Makyajsız hayat sizler için o kadar kolay olacaktır ki buna siz bile şaşıracaksınız. Günde makyaj yapmak için harcadığınız zaman ve birde psikolojik etkisini göz önünde bulundurduğunuz da makyajı hayatınızdan çıkarmanın sizin üzerinizden büyük bir yükü kaldıracağına emin olabilirsiniz. Makyajsız bir yaşama alıştıktan sonra eski zamanlarınıza ben nasıl bu kadar takıntı yapmışım bile diyebilirsiniz. Makyajı yine arada sırada abartmamak kaydıyla yapmanızın bir sakıncası olmayacaktır fakat bunu abarttığınız zaman hatta günde birden fazla yapanları da düşündüğümüz zaman çok sıkıntılı bir süreçten geçildiğini tahmin etmek zor olmasa gerek bu yüzden makyajı hayatınızın en önemli noktasından en önemsiz noktasına taşımaya cildiniz daha fazla yıpranmadan karar vermelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Hafta da en az 3 gün cildimi makyajsiz bırakıp dinlendiriyorum.ona ihtiyaç duyduğu nemi garnier nem bombasıyla sağlıyorum

  2. makyaj takıntısı biri olmadım hiç. yeri geldi makyajsız da cıkıyorum sokağa fakat özel anlarda makyaj vb bakım ürünleri kullanmak bana kendmi iyi hissettiriyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!