" /> Makyaj Yapımında Kaş nasıl boyanır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Makyaj Yapımında Kaş nasıl boyanır?

Makyaj Yapımında Kaş nasıl boyanır?

Genellikle kadınların yüzlerini daha güzel bir görünüşe sahip olması amacıyla kaşlara, gözlere, dudaklara ve genel hatlarıyla yüzün tamamına özel maddeler aracılığıyla yapılan bir işlemdir. Günümüzde bakımlı erkek dediğimiz metro seksüel erkeklerinde yaptığı bir işlem olan makyaj sadece güzellik amacıyla değil aynı zamanda bir kusuru örtmek amacıyla ya da daha farklı amaçlar doğrultusunda yapılmaktadır. Kalıcı veya geçici makyaj türleri bulunmakta olup, makyaj yapmak artık bir sanat haline gelmiş ve profesyonellik isteyen bir meslek haline de dönüşmüştür. Makyaj yapılacağı zaman makyaj yapılacak olan her bölgenin ayrı bir özel maddesi ve yapılırken dikkat edilmesi gereken ufak püf noktaları vardır. Yüzümüzde gözler ile birbirini tamamlamasından ve bakışlara ayrı anlamlar katması açısından kaşlara ayrı bir önem verilmektedir. Yapısı ile beraber yapılan makyajlar neticesinde yüz ifademizin en önemli ve belirgin unsurudur kaşlar. Kaş nasıl boyanır sorusundan önce, günümüzde pek çok moda ve trendlere uyum sağlamaya çalışıyoruz. Zaman içerisinde değişen moda ve trendler gibi kaşlarında bir modası ve trend modelleri bulunmaktadır. Bazen ince ve yay gibi bazen kalın ve ok gibi kaşlar moda olmuştur. Tabi modaya uyum sağlamak gerekir ancak yüz ifademize en çok yakışan kaş modeli kişinin kendi modasını ve trendini oluşturmasında fayda sağlayacaktır. Yani kalın kaşların moda olduğu bir dönemde kişiye yakışmayacağı halde kaşlarını kalın göstermek amacıyla bazı işlemler yapması çok yanlış bir uygulama olacaktır.

Kaş nasıl boyanır ve dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Kaş makyajı gerek yüz ifademiz gerekse bakışlarımız için çok önemli olduğundan önem verilmesi gerek bir bölgedir. Öncelikle kaş makyajı yapmak için elbette bir kaş kalemi, fırçası veya kaş farı olması gereklidir. Kaş kalemi kullanacaksanız öncelikle sizlere tavsiyemiz ten renginize uygun bir kalem seçmeniz gerekmektedir. Kaş makyajı yaparken amacımız doğal görünmesini sağlamak olduğundan genellikle beyaz tenli olanlar için açık kahverengi tonlarını kullanmaları, esmer tenli olanların ise siyah veya koyu kahverengi tonlarını kullanmaları tercih edilmektedir. Kaş kalemi kullananlar için kaşlarını boyamadan önce kaş etrafına pudra sürerek kaşların etrafında bir çerçeve oluşturmaları, ardından kaşlardaki boşlukları belirginleştirmek adına fırça ile taramaları gerekir. Son olarak kaşlara şekil vermek için kaş kalemi ile çok bastırmadan ve yatay hareketlerle kaşlara verilmek istenen şekil çizilmelidir. Eğer kaşların tüyleri ince bir yapıya sahip ise o zaman kalem ile verilen şeklin üzerine kaş farı kullanıp daha dolgun bir görünümde olan kaşlar elde etmiş olunacaktır. Kaş makyajını yaparken dışarı taşan boyanın pamuk aracılığı ile temizlenmesinin ardından kaş makyajı bitti demektir.

Kaş nasıl boyanır ve uygun kaş şekli nasıl olmalıdır?

Kaşlar yüzümüzde yaptığımız makyajda çök önemli bir yere sahiptir. Neredeyse yüz ifademizin tamamını etkiler ve bu yüzden yanlış yapılan kaş makyajının yanı sıra kaşa yanlış verilen şekillerde yüzümüzün ifadesinin değişmesinde çok etkisi olacaktır. Kaş makyajı yapmadan belirlememiz gereken konu önce kaşımıza hangi şekli vermeliyiz sorusuna cevap vermek olacaktır. Moda ve trendleri yakından takip ediyorsunuz ancak moda olan kaş şekli sizin yüz ifadenizle bir uyuşma göstermiyorsa o kaş şeklinde ısrar etmenin pek bir anlamı olmayacaktır. Öncelikle yüz şeklimizin nasıl olduğunu bilmeliyiz. Her yüz şekline göre bir veya birkaç kaş modeli bulunmaktadır. Yüzü oval olan birisine neredeyse her kaş şeklinin yakışacağını söyleyebiliriz ve modaya ve trendlere ayak uydurabilen nadir yüz şeklidir diyebiliriz. Ama yuvarlak bir yüz şekline sahip olanlar için bunları diyemeyiz. Yüzü yuvarlak bir yapıya sahip olanların yüzlerini daha uzun gösterecek bir kaş modeline ihtiyaçları vardır. Mümkün olduğunca keskin kavislerin olması ve bu kavislerin keskin olmalarının yanı sıra yüksek olması da yuvarlak yüz yapısına sahip yüzlerin olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Uzun bir yüz şekline sahip olanların, yuvarlak yüz yapısına sahip olanların aksine kavisli kaş modellerinden kaçınmalı ve düz, kavissiz kaş modellerini tercih etmeleri gerekmektedir. Kare yüz şekline sahip olanların sert bir yüz ifadesi vardır. Bu sert görünümü yumuşatmak adına kavisleri keskin olmayan ve kaşların bitiş noktasına yakın yuvarlak kavis verilmiş kaş modelini tercih etmeleri uygun olacaktır. Kalp şeklinde bir yüz şekline sahip olanların ise, kavisleri yumuşatılmış, kalın ve yay gibi olan kaş tipi en ideal olanıdır.

Son olarak; Kaş çevresine fazla aydınlatıcı sürmekten kaçının. Bu uygulamayla özellikle kaşların alt kavisli olan bölümlerine uygulanan ve kaşların olduğundan daha kalkık ve belirgin görünmesini sağlamaktadır. Gece makyajı veya özel bir an için makyaj yapıyorsanız uygun olabilir ama günlük yapılan makyajlar için abartılı olmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Kaslarim seyrek oldugu icin ben kas kalemiyle cevrelemeyi ve kas fariyla bosluklari doldurmayi tercih ediyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!