" /> Makyaj uygulama yöntemleri ve teknikleri | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Makyaj uygulama yöntemleri ve teknikleri

Makyaj uygulama yöntemleri ve teknikleri

Makyaj Yöntemleri

Makyaj uygulama yöntemleri

Bakımlı her kadın günlük hayatlarında makyaj yapmaktadırlar. Makyaj yapan birçok kadın makyaj yaparak kendilerini daha özgüvenli ve daha mutlu hissettiklerini söylemektedirler. Günümüzde cilt üzerinde çok profesyonel şekilde makyaj yöntemleri uygulanmaktadır. Ciltte bulunan kusurların kapatılıp bazı bölgelerin ön plana çıkarılması makyaj ile mümkün olabilmektedir. Makyaj kendine bakmayı seven, bakımlı kadınların vazgeçilmezidir.

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken teknikler

Makyaj yaparken bir kaç tekniğe dikkat etmek gereklidir. Öncelikle yüz bölgesine uygulanacak fondötenin renk tonu cilt ile uyumlu olmalıdır. Cilt renginden daha açık renk fondöten kullanımı yanlış tercih olacaktır. Fondötenin katman oluşturacak şekilde cilde uygulanması yanlış olacaktır tek kat olacak şekilde, fondöten fırçası veya sünger yardımı ile sürülebilmektedir.

Kaşların daha dolgun ve daha düz bir görünüm oluşturması için kaş jelleri, kaş farları ve kaş kalemleri kullanılmaktadır. Kaş çizimi yapılmadan önce kaşlar tek bir yöne doğru kaş fırçası yardımı ile taranmalıdır ve daha sonra kaşlara en dış bölgeden çerçeve çizilerek en son içte kalan kısım boyanmalıdır.

Ruj seçimi yaparken rujun renginin ten rengini bastıracak bir seçim olmalıdır. Ruj uygulanmadan önce dudaklar vazelin veya bebek yağı sürülüp nemlendirilmesi rujun daha uzun süre dudakta kalmasını sağlayacaktır. Ruj sürüldükten sonra dudak kenarlarını belirginleştirmek için dudak kalemi kullanılması dudakların daha çekici bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Kontür makyajı

Yüz bölgesinde ve hatta vücut bölgelerinde de uygulanan kontür makyajı uygulamasının amacı ön plana çıkarılması istenen bölgelerin göze daha çok çarpmasını sağlamakta ve görünmesi istenmeyen yerlerin arka plana atılmasını sağlamaktadır. Doğru teknik ile yapılan kontür makyajı mucizeler yaratmaktadır. Burun bölgesine uygulanan kontür işleminde öncelikle burun sırtının tam ortasına aydınlatıcı sürülmelidir daha sonra burun sırtına koyu renk ile iki ince çizgi çekilerek burnun daha ince ve küçük görünmesini sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Eğer imkanininiz varsa ve cildiniz hassassa bitkisel makyaj ürünleri tercih edin aksi takdirde gözenekleriniz açılacak ve derinleşecek ve mutlaka makyajını temizlemeden yatmayin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!