" /> Makyaj fırçası seçerken nelere dikkat edilmelidir ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Makyaj fırçası seçerken nelere dikkat edilmelidir ?

Makyaj fırçası seçerken nelere dikkat edilmelidir ?

Makyajınıza profesyonel bir görüntü kazandırmak için fırça seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Dünyaca ünlü insanların üretmiş oldukları makyaj fırçaları makyaj yaparken her kadında mükemmel sonuç verir. Bütün kadınlar yaptıkları makyajın mükemmel ve kusursuz gözükmesini isterler. Ancak makyajınızın kusursuz ve homojen bir görünüm kazanması için almış olduğunuz makyaj ürünleri kadar makyaj fırçalarınında çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü makyaj fırçası makyajın kilit noktasıdır. Makyaj fırçasını satın alacağınız zaman göz üzerine uygulanan fırça ve yüze sürülen fırçalar olarak iki kısımda satılmaktadırlar. Bunlardan cildinize süreceğiniz fırçalar daha ince ve yumuşak kıllardan yapılmış olan parçalardır. Göz üzerine sürülecek olan fırçalar sen biraz daha kalın ve sert fırçalardır. Fakat bütün dermatologlar satın alacağınız ürünlerin hepsinin organik olmasına dikkat etmeniz gerektiğini konusunda vurgu yapmaktadırlar. Çünkü alacağınız ürünün içerisinde toksik madde olmaması gerekmektedir. Birçok bayan makyaj yapmayı sevdiği için günlük hayatta gün boyu makyajlı gezerler. Ve bilhassa önemli günlerde makyajı biraz daha abartarak fazla kullanırlar Son yıllarda yapılan bir araştırmaya göre sağlıksız üretilen makyaj ürünleri kişilerdeki cilt sağlığını tehdit etmektedir. Bilinçsizce yapılan seçimler cilt sağlığınızı ve güzelliğinizi bozabilir.

Makyaj fırçalarının özellikleri nelerdir ?

Dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Elden ve faturasız alınan birçok ürünün kullanım süresinin geçmemiş olması gerekir Makyaj fırçalarında son kullanma tarihi geçmiş olan ürünler kişilerde toksik madde üreterek alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Daha çok organik sertifikalı ürünler tercih edilmelidir. Mutlaka az kimyasal içeren ve parabensiz ürünler kullanılmalıdır. Özellikle makyaj fırçalarında sodyum sülfat kullanılmıştır. O yüzden anne adayları bu ürünleri kullanırken bebeklerinin göz sağlığını tehlikeye atmış olurlar. Makyaj ürünlerinde ve fırçalarda özellikle madeni yağlar ve petrol içerikli ürünler fazlaca kullanıldığı için cildin hava alma kanallarını kapatarak cilde zarar verir. Makyaj ürünlerinin içerisinde fazlaca sentetik boyalar bulunur. Bu nedenle makyaj ürünlerini alırken mutlaka sentetik bazlı olup olmadığına dikkat ederek doğal özlü makyaj malzeme malzemelerini tercih etmeniz gerekir. Makyaj ürünlerinin üzerinde doğal bitkisel ve organik yazılarına bakılmalıdır. Özellikle göz kalemi alırken uçlarının açık olmamasına dikkat ediniz çünkü fırça alırken kullanılmış fırça gözlerinizde enfeksiyon riskini artırır. Makyaj fırçası satın alırken uzmanların önerilerini dikkate alarak tercih yapın. Çünkü cildinizdeki her bölge farklı fırçalar kullanılmalıdır. Örneğin bir ruj fırçası ile gözlerinize far çekmeye çalışırsanız bunu düzgün bir şekilde yapamazsınız çünkü her fırçanın tutuş şekli dahi farklıdır. Gözler için gölge fırçaları ve fabrikatörler ruj için ruj fırçaları fondöten sürmek için fondöten fırçaları veya farklı sünger çeşitleri ile her bölge için farklı teknikler kullanılır. Makyaj yaparken mutlaka allık fırçaları ile çalışmak gerekir.Öteki türlü hem makyajınız hemde zamanınız ziyan olmuş olur. Ayrıca yanlış fırça kullanımı cildinizde ilerleyen zamanlarda lekeler oluşturmaya başlar.

Doğru makyaj için kaç çeşit fırça kullanılması gerekir ?

Profesyonel bir makyaj yapmak için bir tane ruj fırçası bir tane far fırçası bir tanede fondöten fırçası olursa yeterlidir. Bir bayanın çantasında birçok makyaj malzemesi bulunur. Ancak son zamanlarda makyaj paletleri oldukça önem kazanmıştır. Makyaj paletleri deyip geçmeyin bunların son kullanma tarihlerinin geçip geçmediğine dikkat ediniz. Bozuk ürünler mutlaka renklerinin solukluğu ile kendilerini belli ederler. Içlerinde yağları sızmış gibi bir görüntü oluşur fondöten ve rujlarda durum böyledir rimeinl kullanım süresi geçmiş ise kirpiklerde pültürlü bir görüntü oluşturur. Bu nedenden dolayı makyaj paleti ve ürünlerini alırken sokak arası alışverişleri tercih etmemek gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Ben seffafligina boyutuna kalinligina ve markasina dikkat ediyorum hem makyaj cantama rahatca girebilmeli hem de surerken fircalari saglam ayni zamanda yumusak olmali hassasiyet açısından

  2. Seyrek kaslarimi kas fircasi yardimiyla vazelin sürüp tariyorum gurlestiriyor sonra kas fircasinin diger tarak gibi olan kismiylla da kirpiklere vazelin uygulayarak uzamasini ve yeni kirpik olusumunu sağlıyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!