" /> Kürklü Giysilerin Bakımları Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kürklü Giysilerin Bakımları Nasıl Yapılır?

Kürklü Giysilerin Bakımları Nasıl Yapılır?

Kürklü Giysilerin Bakımları Nasıl Yapılır?

Kürklü giysilerinizin ya da direk olarak kürklerinizi yazın kaldırmadan önce bir kere de olsa kuru temizlemeye vermeniz iyi olur diyebiliriz. Tavsiye ederim. Yiyecek, içecek ve kozmetik ürünlerin sebep olduğu lekeler kürklere zarar veren güveler için çok caziptir.

Eğer evinizdeki şartlarınız kürklerinizi muhafaza etmeye el vermiyor ise o zaman kuru temizleyiciler sizin için kürklerinizi temizleyip kürklerinizi kışa kadar korurlar. Lakin bildiğiniz üzre bir kürkü koruyup saklamak her zaman ekonomik değildir. Bu da bu konuda sizi biraz sıkıntıya sokabilir. Gerçi kürkünüz varsa zenginsinizdir muhakkak.

Yine de en uygun yöntem kürkünüzü evde muhafaza edip, kürkünüzün her an elinizin altında olmasını sağlamanızdır. Bazı önemli talimatlara uyarak kürklerinizi evde ve elinizin altında muhafaza edip koruyabilmeniz mümkündür.

Matlaşmış Kürklerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Matlaşmış olan bir kürk hassas bir kürktür ve her zaman için profesyonel bir bakım ister. Lakin hala parlaklığını koruyan lekeli bir kürkü evinizde temizlemeniz mümkündür. Koyu renkli lekeli kürklerinizin lekeli kısımlarının üzerine kuru temizleme sıvısı döküp lekeli kısmı temizleyin.

Açık renkte olan kürklerinizi temizlemek için ise yenilebilir fırında ısıtılan kepek ile lekeli kısmı silmenizi tavsiye ederim. Bu temizleme işlemini yaparken her zaman için eski bir çarşafın üzerinde çalışın. Kürkünüzü rulo yapın ve silkelemeden önce kürkünüzü üç gün kadar bekletin, daha sonra temiz bir elbise fırçası yardımı ile kürkünüzü yavaş yavaş fırçalayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Çok çabuk tüy topladığı için hav toplama makinesiyle temizliyorum onun dışında kuru temizlemeye veriyorum mevsimi geçtiğinde takım elbiselerin konulduğu cantalarda muhafaza ediyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!