" /> Kürk Temizliği Nasıl Yapılır? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kürk Temizliği Nasıl Yapılır?

Kürk Temizliği Nasıl Yapılır?

Kürk Temizliği Nasıl Yapılır?

Kadınların en çok değer verdiği giysilerin başında, kürk gelmektedir. Kürk, modası geçmek bilmeyen dış giyim unsurlarından biridir. Kürk temizliğinde en iyi çözüm kuru temizleme hizmetinden yararlanmaktır.Bunun dışında evde yapılması gereken uygulamalar da vardır.

Özellikle kürk kullanırken yiyecek ve içecekler, aynı zamanda kozmetik ürünler tehlike ifade etmektedir. Çünkü bunların kürke temas etmesi, güve oluşumuna neden olur. Evde havasız ortamda saklanması da güveye neden olabilmektedir. Kuru temizleme hizmeti veren bazı firmaların, kürkler için gelecek kışa kadar muhafaza etme hizmeti de bulunuyor. Bu konuda hizmet alınarak, evde muhafaza etme konusunda risk almaktan da kurtulmuş olursunuz.

Matlaşmış Olan Kürkler

Matlaşmış olan kürkler, parlaklığını koruyan kürklere göre biraz daha fazla bakım gerektirmektedir. Bunlar için evde yapılan uygulamalardan ziyade, kuru temizleme hizmeti almak şart olacaktır. Ancak parlaklığını koruyan kürkleri evde temizlemeyi deneyebiliriz. Bunun için yenilebilir kepek kullanılabiliriz. Kepeği fırında ısıttıktan sonra, kürkün lekeli kısımlarını bununla sildikten sonra kürkü rulo olarak saralım ve 3 gün bu şekilde bekletmeyi deneyelim. 3 gün sonrasında bir elbise fırçası yardımıyla kürkü fırçalayalım. Temizliği kuru temizlemede yapılsa dahi, 6 haftada bir güve kontrolü yapmak gerekmektedir. Kesinlikle güneşte havalandırmamalıyız, gölgede havalanmasını sağlamalıyız. Sağlıklı bir şekilde muhafaza edildiğinden emin olmamız gerekir. Kürk temizliği nasıl yapılır öğrenmeli ve özellikle satın alırken anlatılan talimatlara uygun işlemleri gerçekleştirmeliyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Gerçekten şık ve bakımı zahmetli kürklerin.en mantıklısı güvenilir bir kuru temizlemeye bırakmak

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!