" /> Koyu Renkteki Kaş Rengini Açma | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Koyu Renkteki Kaş Rengini Açma

Koyu Renkteki Kaş Rengini Açma

Makyaj unsurunun bayanlar için ne kadar önem teşkil ettiğini ve yüzümüzde bulunan her bir uzvun makyajı harika kılabilmek adına nasıl değiştirilebileceği herkesçe bilinir. Makyajın önemli detayları arasında yer alan göz ve göz çevresinin muazzam olması bütün dikkatlerin gözlere çekilmesi bakımından önemlidir. Bu yüzden en az gözlerimiz ve göz makyajımız kadar kaşlarımızda özen gösterilmesi gereken konular arasındadır, makyajda esas alınan daima yüzde yakalanan muhteşem uyum ve dengedir. Tabi saç ve kaş unsurları da genel anlamda uyumları ile harika makyajı destekler ancak doğal kaş rengi koyu olan bayanların genel olarak ihtiyaç duyduğu kaş rengi açma işlemi yüzdeki uyumu yakalayabilmek açısından daha kolaydır. Bu doğrultuda da koyu kaş rengi açma işlemi için birbirinden değişik birden fazla yöntem vardır bunlardan bazıları aşağıda verilmiştir;

– Uzun Vadeli Kaş Rengi Açma; Bu yöntem aslında pek de kalıcı sayılmaz, netice de yine kaşlarınız uzayacağı veya dökülebileceği için tekrar çıkan kaşlarınız yine orijinal renginde çıkacaktır ancak en uzun vadeli yöntem olarak tavsiye edilebilir. Bu yöntemde saç boyası ve boya açıcı kullanılması gerekir, saç boyası tercihinde rengin doğru seçilmesi gerekir ve tabi ki her iki üründe de kullanım sırasında dikkat edilmesi gerekir. Sonuçta ikisi de kimyasal maddeler içermektedir, bu yüzdende mümkün olduğu kadarınca uzman kişiler tarafından uygulanması önerilir,

– Normal Dönemli Kaş Rengi Açma; Bu metotta ise kullanacağımız ve herkesin ilk aklına gelen elbette ki papatya suyudur, diğer yönteme göre etkisi daha kısa süreli olduğundan ve uygulama sırasındaki yanlış yaklaşımlarından dolayı pek önerilen bir yöntem değildir. Ancak yıllardır kişiler saç ve kaş renklerini açmak için kullanırlar, kaşlar için taşıdığı risk şöyledir; bütün kaşlarınıza eşit miktarda uygulanmadığı takdirde ortaya alacalı bir görünüm çıkartabilir. Ayrıca uygulama sonrasında mutlaka güneş ışığına maruz kalması gerekir ki esas işin sırrı bu nokta da ortaya çıkar. Ayrıca papatya suyuna ilave edeceğiniz kadife çiçeği ve limon suyu ile renk açma özelliği daha fazla artırabilirsiniz.

– Kısa Vadeli Kaş Rengi Açma; Sizlerinde tahmin edebileceği gibi bu yöntemde çeşitli makyaj malzemeleri ve yardımcı aparatları kullanılır. Yüzünüzde makyaj varken uygulama yapılırsa daha iyi sonuçlar alınabilir, kaşlarınızın üzerine dilediğiniz tonlarda kaş kalemi ile boyayarak üzerinden şeffaf kaş jelini sürerek geçicide olsa koyu kaş rengi açma işlemini tamamlamış olursunuz. Ancak bu yöntem özellikle de sıcak yaz günlerinde pek tavsiye edilmezken biraz daha kalıcı hale getirebilmek adına uygulama öncesi makyaj bazını kaşlarınıza sürerek ve üzerine hafif pudra uygulaması yaparak kaş rengi açma işleminizin süresini biraz daha uzatabilirsiniz.

Tüm bunlar ile birlikte oksijenli su ve limon suyu kullanarak da daha açık renkli kaşlara sahip olabilmeniz mümkündür. Elbette doğal olan yöntem daha sık tavsiye edilir ama istediğinizi alabilmek için de kestirme yollara başvurabilirsiniz. İdeal bir görünüm için kaşınızın rengi kadar yüzünüze gidecek olan şeklinin seçimi de oldukça önemlidir. Bu yüzden aslında kaşlarınız ile ilgili problemlerinizde bir uzman tarafından profesyonel dokunuşlardan yardım almanız daha önemlidir özellikle yapacağınız ilk uygulamalarda. Tabi bu arada dikkat edilmesi gerekilen birden fazla nokta olduğunu da belirtelim kullanılan bazı yöntemlerdeki malzemelerin sizin kaş renginizdeki tepkimesi farklı olabilir o yüzden seçtiğiniz yöntemi uygulamaya geçmeden önce mutlaka ufak bir bölgenizde denemelisiniz. Örnekle anlatmak gerekirse simsiyah bir kaşlara sahip kişilerde bazı uygulamalar sonucunda kaşları turuncu renge dönebiliyor ki böyle bir durumla karşılaşmayı da elbette kimse istemez. Bu yüzden tedbiri elden bırakmadan temkinli hareket etmenizde fayda var.

Aslına bakılırsa koyu renge sahip kaşlar natürel saç renkleri ile uyumlu olduğu durumlarda çok da göze batmayacak şekilde kullanılabilir ta ki kahverengi ve siyah tonlarındaki saçlarınızı daha açık renklere sarı, bakır ve benzeri tonlara boyattığınız takdirde kaşlarınızda sizin için sıra dışı bir görünüm almış olur. Normla şartlarda genel olarak çok koyu renge sahip saçlar için aşırı kontrast renklerin kullanımı önerilmez ancak sıra dışı tarzı olanlar için bu durum bir istisnadır. Yine de bütün makyaj ve kişisel bakım konularında olduğu gibi bütün tercihler kişilerin zevk ve beğenilerine kalmış durumdadır. Bu yüzdende farklı işlemler için daha az zararlı olabilecek yöntemler geliştirilmiştir, koyu kaş rengi açma işlemleri de bunlardan biridir. Her ne kadar zararlı olduğu düşünülse de ihtiyaç duyulduğu anlarda bir o kadar fazladır, o halde sizler ve sağlınız için en uygun ve önerilebilecek tek yöntem genel geçici yöntemdir. Bilindiği gibi makyaj ve kozmetik ürünleri ile yapılabilir ve istenildiği zamanda temizlenebilir bir özelliği vardır, ayrıca sürekli olarak kullanılması da gerekmemektedir.

Kendiniz için en iyi ve doğru olanı bulabilmek sizlere kalmış ancak daha hoş ve alımlı görünebilmek içinde sağlığınızı riske atmanıza gerek yoktur. Ne kadar az kimyasal içeren kozmetik ürün kullanılırsa cildinizin kendini yenileyip toparlayabilmesi o derece hızlanır, bütün hazır ürünlerin içerisinde direkt olarak zarar veren maddeler olmasa bile zamanla sizlere özellikle her gün maruz kaldığı cildinize telafisi olmayan kayıplar verebilir. Dikkatli kullanımlarınız ve ikame edebileceğiniz organik veya ev yapımı kozmetik ürünler var ise ki çoğu gruplarında var onların kullanılması daha akıllıca olur. Özellikle sürekli olarak her gün makyaj yapması gereken bayanlar için bu tür daha az zararlı ürünlerin kullanılması daha iyi olacaktır, sanılanın aksine kısa vadede makyaj size istediğiniz güzelliği sunarken uzun vadede de cildinizi yorarak olması gerekenden daha yaşlı bir görünüm almasını da sağlayabilir. Kaşlarınızın rengi doğal olduğu için kimse sizi suçlamaz ancak renginin değişmesi için mecbur olunan durumlar hariç uygulanmaması elbette ilk önerimizdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Limon suyuyla deniyorum genellikle.Bi kulak pamuğuyla uygulaması basit bir yöntem; ama tabii her zaman yanımda limon suyu olmayacağından kaş kalemimi makyaj çantamdan eksik etmiyorum!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!