" /> Koyu Çikolatanın İnsan Açısından 7 Yararı | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Koyu Çikolatanın İnsan Açısından 7 Yararı

Koyu Çikolatanın İnsan Açısından 7 Yararı

Kas Büyümesine Yardımcı Olur

Koyu renkli olan çikolata, kas büyümesini arttırmada ve kasların gelişimi için önemli bir protein olmasından dolayı insanlar açısından önemi büyüktür. Myostatin adı verilen kas gelişimi proteini, kas büyümesine katkı sağlayan bir proteindir. Koyu çikolata içerisindeki miyostatin seviyesini artırır ve kas gelişimini doğal olarak geliştirebilir. Aynı zamanda da, kas kütlesi kazanmak için ve kas beslenmesi için yüksek proteinli gıdaları da kullanabilirsiniz.

Kan Akışını Düzenler

Vücut geliştirme konusunda bilinmesi gereken en önemli detay sağlıklı bir vücuda sahip olmak şartıdır. Kas inşa etmek için yapılan kuvvetli egzersize üstün vücut uygunluğuna ihtiyaç duymasıdır. Vücut kondisyonuna da iyi kan akımı katkıda bulunur. Bu durumda, koyu çikolata içindeki antioksidan kan damarını genişletebilir ve normal kan dolaşımına ve kan basıncına sahip olmanızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca, sağlıklı kalbe ve daha iyi atletik performansa da yardımcı olur.

Hasarlı Olan Kas Hücresini Onarır

Koyu çikolata, potansiyel antioksidan kaynaklarından biri olmaktadır. Flavanoid adı verilen antioksidan, nitrik oksidi de yükselten başka bir etkendir. Nitrik oksit, kas içindeki hücre yenilenmesini teşvik etmek için çok yararlıdır. Bu nedenle, yoğun bir egzersiz nedeniyle hasar gören kas hücrelerinin tamirinde büyük rol oynamaktadır. Ayrıca, insanların iş bitiminde sık olarak sütlü çikolata almalarının nedeni de bundan kaynaklanmaktadır.

Kan Şekerini Kontrol Eder

İnsülin, vücut geliştirme aşamalarında ve yanan yağların önemli hormonlarından biri sayılmaktadır. Glikozu kan akışından alıp kas yapısına konsantre olan madde de insülindir. Bu durumda, koyu çikolata içindeki glikoz giderilmesini ve kan şekerinin yükselmesini önleyebilmektedir.

Kas Dayanıklılığını Artırır

Egzersiz, vücut geliştirme için nihai anahtardır. Vücut geliştirme için en etkili egzersiz, halter sporu olmaktadır. Halterde, iyi bir kas dayanıklılığına sahip olmanız gerekir. Bu durumda koyu çikolata; özellikle kas dayanıklılığını ve gücünü artırmada, vücut geliştirme için koyu renkli çikolatanın faydalarını gerçekleştirebilmektedir. Kakaolu çikolata içerisindeki kakao özünün, egzersiz sırasında kas dayanıklılığı kazanmak için yararlı madde içerdiği bilinir.

Performansı Artmasına Yardımcı Olur

Sadece kas dayanıklılığını değil, egzersiz seansında performansı artırmak için de faydalıdır. Başka bir deyişle; koyu çikolataya sahip olduğumuzun, daha uzun egzersiz oturumunda daha iyi performans elde etmenizi sağlayabileceğini söyleyebiliriz. Bu faydalı değer, sporcular için koyu çikolatanın sağlık faydalarına da dahil edilmektedir.

İştah Bastırma Görevi Vardır

Kas için faydalı etki yanında, koyu çikolata içerisindeki madde sayesinde iştahı bastıran hormonu uyarabilmektedir. Bu durumda beyne işaret ederek çalışır. Duygusal iştahla uğraşmamızı önleyecektir. Aç olduğumuzdan değil, ağzımızda bir şeyler çiğnemek ve tatmak için ihtiyaç duyduğumuz yemek özleminden kaynaklanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bitter çikolata rejimle sporla ilgilenenlerin tatli ve aclik krizini bastirmaya yarayan muhtesem bi lezzet😍

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!