" /> Kirpikleri Dolgun Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılmalıdır ? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kirpikleri Dolgun Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılmalıdır ?

Kirpikleri Dolgun Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılmalıdır ?

Makyaj yapmak kadınların en çok uğraş verdikleri bir olay olarak bilinmektedir. Bu kanıya katılmak elbette ki doğrudur. Hiç makyaj yapmayan kadınların olduğu gibi, az makyaj yapan kadınların olduğunu da söylemek gerekiyor. Makyaj yapmak bir kadın için tabiki de iyi görünmek adına vazgeçilmez bir nimet olarak görülüyor. Makyaj denilince de ilk olarak akıllara yüz kısımlarında yapılan değişiklikler geliyor. Bu yüz kısımlarında yapılan makyajın genellikle en çok uğraşıldığı kısımlarda gzler oluyor. Ve bunun yanında da gözleri güzel gösteren kirpikler yer alıyor. Kirpikler ne kadar dolgun ve canlı olursa gözlerin güzel gözükmesi de bir o kadar iyi olur. Kirpiklerin dolgun gösterilmesi gözleri güzellik açısından bir adım öne çıkarır. Kirpikleri dolgun göstermek içinde eyeliner kullanmak oldukça mantıklı bir seçim olmaktadır. Kirpikelrinin güzel görünmesini isteen ve arzulayan kişilerin altı üstlü kirpikler kısmına dikkatli ve titiz bir şekilde eyeliner çekmeleri sayesinde kirpikler dolgun bir görünüme ulaşır. Durum böyle olunca da dolgun kirpikler sayesinde gözlerin güzelliği ön plana çıkar.

Kirpiklerin dolgun ve güzel görünmelerini sağlamak için bir başka seçenek ise pudra sürmektir. Cildi temizledikten sonra göz çevresine ve kirpik köklerine sürülen pudra rimel çekmek için iyi bir ön hazırlık anlamını taşımaktadır. Pudra sürümünün ardından titiz ve dikkatli bir şekilde sürülen rimeller, kirpikleri olduğundna daha çok dolgun bir görünüme ulaşmasını sağlamaktadır. Rimel sürme aşamasında ise; rimel sürme için piyasaya çıkarılan tek türde olan fırçalardan değilde çeşitli olan fırçalardan sürmek farklılık yaratacaktır. Farklı farklı fırçaların yararından bahsedecek olursak, bir fırça kirpikleri düz yaparken diğeri ise aynı uzunlukta ve aynı eşit aralıkta güzel görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Uzun kirpiklerin aksine kısa kirpiklere sahip olan kişilerin ise, pamuk yardımını almalarını tavsiye edebilirim. Pamuk yardımı nasıl oluyor diye düşünebilirsiniz hemen açıklayım. Elimizde bulunan rimel fırçasına küçük bir parça pamuğa sürterek veya dolandırarak pamuğun fırçada kalmasını sağlamalıyız. Pamuğa sürmüş olduğumuz fırçanın uçlarında pamuklar takılı kalacaktır. Bu takılı kalan pamukları da kirpiklerimize sürerek ek bir kirpik yapma imkanını yakalamış oluyoruz. Kirpiklerimiz üzerinde takılı kalan pamuklar eğer dikey bir şekilde kendine yer ediniyorsa işlemimiz başarıya ulaşmış demektir. Bu durumda da ek olarak takma kirpiklere sahip olmuş oluyoruz. Sonrasında ise kirpik uzaması sonucunda rimelimizi sürerek kirpiklerimizin daha dolgun ve daha uzun görünmesini sağlayabiliriz.

Dolgun kirpiklere kavuşmak isteyenler için göz makyajı yapmanın önemi de oldukça büyüktür. Göze yapılan makyajın titiz bir şekilde ve doğru aşamalar ile yapılması kirpiklerin güzelliğini de ön plana çıkarır. Göz makyajında göze uygun olan far gibi makyaj ürünlerinin seçimi fazlasıyla önem taşır. Yanlış tercih yapılması durumunda göze sürülen makyajın kirpikleri yutmasına yani gözü ön plana çıkarıp kirpiklerin arka plana itilmesine sebep olur. Bunun yanında kirpiklerin iyi görünmesini sağlayacak başka bir unsur da kaşlardır. Kaşlar ne kadar canlı değilse, inceyse ve parlak bir görünüme sahip değilse kirpiklerinizin de bir o kadar kötü görünmesine neden olacaktır. Kaşlarında saymış olduğum negatif özelliklere sahip olan kişilerin kaşlarına uygun olan kaş fırçalarını alıp kullanmalarını tavsiye ederim.

Kirpiklerin daha olgun ve daha canlı görünmesini sağlamak için bir takım kurallar vardır. Bunlardan bahsedecek olursak;

Öncelikle kirpikleri dolgun ve taze göstermek adına kirpikler için üretilmiş olan özel taraklardan kullanmak gerekir. Bu kirpik taraklarının amacı aslında göze sürülen rimeller bazen bir yerde toplu halde birikme yapabiliyor. Bunun gibi birikmelerin önüne geçmek için kirpiklere taraklar yardımıyla işlem yapmak kirpiklerin tane tane görünmesini sağlar. Bu sayede de dolgun ve canlı kirpiklere ulaşmak mümkün olur. Kirpik taraklarının yanı sıra kirpik kıvırıcılarını kullanmak gerekiyor. Kirpik kıvırıcı aleti kirpikleri kıvırarak daha uzun ve güzel bir görünüme ulaşmasını sağlıyor. Bu kirpik kıvırıcı aletini rimel sürdükten sonra yapmak oldukça yanlış olan bir uygulamadır. Çünkü rimel sürülen kirpiğin üzerine kıvırıcı işemi yapmak kirpiklerin kırılıp dökülmesine neden olur. Kirpiklerin kırılıp dökülmesi de haliyle kötü bir görünüme yol açar. Bunun yanında makyaj yapmayıp günlük hayatta dışarı çıkıyorsanız rimel sürmeden kirpiklerinize kıvırıcı aleti ile kıvırma işlemini uygularsanız kirpiklerinizin daha uzun ve daha canlı olduğunu farkedeceksiniz.

Rimel sürerken rimel fırçasının kutusu olan maskaralarda boya fazlasıyla bulunmaktadır. Fırçayı bir elemeden geçirmeden direk olarak kirpiklere sürülmesi halinde kirpiklere fazla rimel gelmesi nedeniyle kirpiklerin birbirine yapışma işlemi meydana gelir. Durum böyle olunca da birbirine yapışan kirpikler oldulça kötü bir görünüm oluşturur. Burada önemli olan kirpiklere sürülen rimelleri yavaş ve oldukça dikkatli bir şekilde sürülmesi olayıdır. Tek tek acele etmeden sürülen rimeller kirpiklerin daha taze ve şık görünmesini sağlar. Göze sürülen rimellerin maskaralarında değişiklik yapmak size de başka bir görünüm kazandıracaktır. Her değişim iyi olmayacağı gibi genellikle değişimler kişiye farklı kimlik kazandırr. Bu aslında pozitif bir durumun da yaşanmasını sağlayabilir. Piyasada çeşit çeşit maskaları bulunmaktadır. Bu maskalar; kirpiği uzun gösteren maskaralar, kıvrımlı bir yapıya kavuşmasını sağlayan maskaralar ve kirpiğin dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlayan maskaralar şeklinde çeşitleri vardır. Bu maskaraları tek tek değilde hepsini sırasıyla düzenli bir şekilde yapılması durumunda kirpikler istenildiği güzelliğe kavuşması sağlanır. Son olarak da rimel sürülen kirpiklerin üzerinden eyelinerlerin kullanılması kirpiklerin oldukça şık görünmesini sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise kirpiğinize sürmüş olduğunuz rimel renginiz ile eyelinerin renginin birebir aynı olması gerektiğidir. Bu sayede istenilen dolgun kirpiklere kavuşmak sağlanmış olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Önceleri seffaf rimel ile bunu denerdim ama smdi daha dogal yöntem olan vazelin i kesfettim vazelini kirpiklerime makyaja baslamadan once suruyorum kurumaya basladiktan sonra maskarayla daha uzun ve dolgun kirpikleri yakalamak elinizde

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!