" /> Kirpik Permasının Kalıcılığı Ne Kadar Sürer? | Doğal Kadın

Türkiye'nin En Büyük Bayan Gümüş Takı Kolye Aksesuar Sitesi
www.gumuscity.com'dan Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz.
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kirpik Permasının Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Kirpik Permasının Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Bakımlı olmak güzeldir ama beraberinde bazı külfetler de getirmektedir. Kozmetik ve estetik dünyasında yeni keşfedilen yöntemler hayatın yorucu temposu içinde bakım için gerekli zamanı ayıramayan ama güzel görünmek isteyen hanımların imdadına koşmaktadır. Yüz makyajında genellikle göz, kaş ve kirpikler ön plana çıkarılmaktadır. Özellikle kirpik bakımından şanslı olmadığını düşünen bayanlar için artık her gün uğraşmalarını gerektirmeyecek yeni bir uygulama bulunmaktadır. Kirpik bakımına büyük kolaylık getiren kirpik permasından bahsediyoruz. Güzellik dünyasının yeniliklerinin sıkı takipçileri bu yönteme ilgi duyacaklar, denemek isteyeceklerdir. Kirpik perması ile daha yukarı kalkan kıvrılan kirpikler ve iri görünen gözler büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Bakımlı Kirpikler, Anlamlı Bakışlar

Bir bakışı anlamlı kılan sahip olunan kaşlar ve kirpiklerdir. Genetik mirastan dolayı bazı kişiler kısa ve az kirpiklere sahiptir. Bu kişiler kirpik maşası da kullansalar, kat kat rimel de sürseler uzun kirpikli başka kadınları gördükçe hallerinden şikâyetçi olmaktadır. Vücudun her yeri gibi kirpikler de özel bir bakım gerektirmektedir. Zaman içinde dökülüp azalabilmekte olan, rengi solan kirpikleri gürleştirmek için bazı serumlar geliştirilmiştir. E vitamini ve antioksidan içeren bitkisel yağlar da bakım için idealdir.

Kirpik Perması Ne Kadar Dayanır?

Kadınlara güzellik kazandırarak kendisi de kazanan sektörün piyasaya kattığı yeni bir değer olan kirpik permasını yaptırmak fazla zaman almamaktadır. Yaklaşık olarak bir saatlik zamanını işlemin yapılması için ayıracak olanlar kirpik permasının kalıcılığı ne kadar sürer, zarar verir mi gibi soruları güzellik merkezi çalışanlarına çok sormakta ve aldıkları cevaplar yüzlerini güldürmektedir. Sevindiren cevap şudur: kirpiklere kazandırılan kıvrıklık tam kalıcı olmayıp ilk perma ile tanışanlarda 4–5 hafta, sonraki permalarda kıvrık kirpiklerle dolaşma süresi daha da uzayabilmekte, 3–4 ay kalıcılığını koruyabilmektedir. İlk uygulamanın üzerinden 20 gün geçtikten sonra perma tekrarlanırsa daha etkili sonuçlar elde edilmektedir. Kirpik permasıyla var olan kirpikler uzamayacak sadece daha kavisli görünecektir. Kirpik boyama işlemi de yaptırılırsa kirpikler daha belirginleşmekte, basit bir göz makyajı ile aynaya bakmak keyifli hale gelmektedir. Boya uygulanmışsa rimel kullanılmasa da kirpikler göz alıcı görünecektir.

Kirpik Perması Nasıl Bir İşlemdir?

Yaklaşık bir saat sürebilen kirpik perması yetkili bir güzellik ve bakım merkezinde yaptırılan kirpik kıvırma işlemidir. Kirpikler farklı boyutlardaki bigudilerden birine sarılıp kimyasal sıvılarla işlem görmektedir. İşlemden sonra ılık suyla kirpikler temizlenmekte, kadınlar aynaya baktığında yukarı doğru kıvrımlı yeni kirpikleriyle karşılaşmaktadır. Kirpiklere keskin bir kıvrım kazandıran, dolgun gösteren yöntem duyuldukça daha fazla kadının mutluluğuna hizmet etmektedir. Tekrarı gereken kirpik perması en azından birkaç ay kirpiklerle uğraşma zahmetinden kurtaracağı için kişisel bakımına, görünümüne önem veren kadınlarca daha çok tercih edilmektedir.

Kirpik Perması Zarar Verebilir Mi?

Kirpik permasında kimyasal maddeler sürüldüğü ve ısı uygulandığı için göz gibi önemli ve hassas bir organ iyi korunmalıdır. Yaptığı işi iyi bilmeyen kuaförler hatalı uygulamalar yaparak sıvıların göze kaçmasına ve tahriş olmasına sebep olabilir. Her kirpik perması yapıldığı söylenen yerde gidilmemeli, araştırıp güvenilirliğinden emin olunan merkezler seçilmeli, perma işlemi ayrı ve steril bir bölümde yaptırılmalıdır. Perma sırasında çok hassas ve alerjik bünyeli kişilerde hafif göz yanmaları ve sulanmaları, kirpik uçlarında kırılmalar görülmesi de mümkün olabilmektedir. Gebelerin, gözünde konjuktivit ve arpacık gibi hastalıklar olan kişilerin kirpik perması yaptırması sakıncalı olabilir.

Kirpik Perması Yaptırmak Pahalı Mıdır?

Kirpiklere güvenilir bir merkezde perma uygulanıyorsa talep edilen ücretleri 50–150 TL arasında değişebilmektedir. Hem uzun bir işlem olmaması hem de bir süre dayanması verilen işlem ücretine değeceği düşünülmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Göz zaten hassas bi bölge ve benim de bir cok seye alerjim var cok istedigim halde yaptıramadim .yaptıran arkadaslar oldu. Doğal duruyor olmasi en güzel yanı elbette

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

BİRDE BUNLARA BAKIN

online sayaç
error: Content is protected !!